Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha betartasz szigorúan minden...

Ha betartasz szigorúan minden közlekedési szabályt, akkor nem okozhatsz soha balesetet?

Figyelt kérdés
2022. szept. 24. 10:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
Dehogynem.
2022. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%
De.
2022. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
De. És ha mindenki más betartja, minden jármű és út tökéletes állapotban van, akkor is előfordulhat.
2022. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
3. vagyok. Akkor is előfordulhat baleset. Így pontosabb.
2022. szept. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%
A szabályok maradéktalan betartása nem garancia arra, hogy ne okozz balesetet.
2022. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem épp ellenkezőleg: természetesen a legfontosabb és legalapvetőbb szabályokat (piros lámpa és társai) minden esetben be kell tartani, de nagyon sok olyan szabály van a KRESZ-ben, ami egyszerűen nem életszerű. Nem azt mondom, hogy ezeket már csak dacból is, ok nélkül meg kell szegni minden adandó alkalommal, csak azt, hogy néha előfordulnak olyan bizonyos szituációk, ahol jobb és biztonságosabb józan ésszel és logikával felülírni a szabályt. Vannak helyzetek, amikor valami értelmetlen szabály betartása sokkal balesetveszélyesebb lenne.


Teljesen random példa, hirtelen ez jutott eszembe: 2x2 sáv, külsőben haladsz. Előtted haladó lekanyarodik jobbra, ezért te bemész a belső sávba. A KRESZ szerint mindig jobbra kell tartani és előzés után is mindig vissza kell térni a külső sávba azonnal. Oké, kielőzöm balról a kanyarodót, de utána 30 méterrel van egy másik kereszteződés, ahonnan valaki ki szeretne fordulni jobbra. Mit lát a kikanyarodni vágyó? Jön balról két autó, az egyik lekanyarodik még korábban, a másik pedig a belső sávban közlekedik, azaz ő ki tud kanyarodni jobbra a külső sávba. Eközben te is visszavágsz a külső sávba, mert a KRESZ azt mondja és jön a kellemetlen szituáció, rosszabb esetben akár baleset is. Szóval ha én haladok a belső sávban és látom, hogy valaki ki szeretne kanyarodni, akkor nyitva hagyom a külső sávot, hiába írja azt a KRESZ, hogy vissza kell sorolnom jobbra. Ez amúgy nagyon hasonlít ahhoz az alapvető egymás közötti tiszteletre, mikor egy torkolatnál, elsősorban autópályán, megnyitják a külső sávot a becsatlakozóknak. Az sem szabályos, hiszen ok nélkül nem sorolhatnál a belső sávba, a becsatlakozóknak pedig elsőbbséget kell adniuk számodra. De mennyivel könnyebb (és biztonságosabb!) mindenki élete, ha a becsatlakozóknak nem kell lelassítaniuk, ezzel még akár torlódást is okozniuk, hanem egyszerűen odaadjuk nekik a külső sávot és haladhat a becsatlakozás.

2022. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

Sokszor pont úgy tudsz elkerülni egy balesetet, hogy nem tartasz be minden szabályt.


Pl egyszer úgy kerültem ki egy úttest szélére kihelyezett kukát, hogy az órákon tanultak szerint indexeltem balra, csak mivel kereszteződés is volt így azt hitte a jobb oldali utcában várakozó autós, hogy lefordulok és kihajtott elém, nekem meg satuznom kellett.

2022. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
26%
6. Nem ismered a szabályokat.
2022. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
Ha szeretnéd is akkor sem sikerülne minden szabályt betartanod.
2022. szept. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Beviz Elek ***** válasza:
88%

#7

Szerintem a kérdező arra gondolt hogy mindenki szabályosan vezet és úgy előfordulhat-e baleset. A te példád azért rossz mert a kikanyarodó autós nem adta meg neked az elsőbbséged, szabálytalan volt. Neked indexelned kell hogy jelezd az irányváltási szándékodat, de hogy ez kikerülés, lekanyarodsz vagy a kereszteződés után egy háznál állsz meg, ezt a másik autós nem tudhatja előre.

2022. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!