Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik az autópály...

Miért nem büntetik az autópályán villogtatást és az elötte lévőre való "rámászást" ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek a belső sávba kamionokat előzni és megérkezik mögém a keménycsávó villog, rámmászik miközben előzöm a kamionsort.
2022. okt. 7. 19:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17%
#10 Éppenséggel valószínűleg bőven több kategóriára van jogosítványom, mint neked, és a követési távolságra nem fogják büntetni, mert egy 100-zal haladó sorban kívülről nem lehet megítélni, csak akkor, ha már megtörtént a baj. Ha szerinted emiatt büntetnek, nem vezettél még sehol a világon, nemhogy mondjuk a 4-esen.
2022. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%
A villogtatás nem szabálytalan, így nem büntethető. A követési táv meg nehezen bizonyítható, ezért nem büntetik a gyakorlatban. Állítólag a németeknél büntetik pár éve, de ezt csak hallottam, megerősíteni nem tudom.
2022. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
Az hogy a kérdező jogosan maradt a belső sávban, igazából lényegtelen a kérdés szempontjából. Ha a kérdező "belső sáv bérletes", akkor sem kéne rámászni.
2022. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
15%

#12 pont azt mondod, amit én, csak te (még) nem vagy lepontozva.

#13 én akkor is minden lehetséges platformon beleállok a "bérletes" belsősávhasználókba. Tanuljon meg közlekedni, mielőtt kimegy közútra.

2022. okt. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

14-es, a baj az, hogy nem kell bérletesnek lenni. Én kényszeres jobbra tartó vagyok, megyek is 140-145-ös tempóval, aztán mégis majdnem minden pályázás alkalmával jön valami fåsz, aki le akar túrni a pályáról. Külön jó amúgy, ha motoros és beszúrja magát egy kamion meg a kocsim közé, esetleg lelegeli a bokrot előzés közben.


És tényleg egy rossz szavam nem lenne, ha amúgy mindig a belsőben felejteném magamat, de kůrvára nem ez a helyzet.

2022. okt. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
#15 ennek van egy másik oldala, én meg motoros vagyok, és rendszeresen a bérletesek b*sznak kisorolni, amikor még nyilván minimum 3 perc utolérni a következő előznivalót, de behúzódik a terelővonalhoz, esetleg a két sáv közé (persze index nélkül) hogy nekem legyen majdnem fél sávom megelőzni (én ilyet nem vállalok be), miközben ő úgysem tud jobban haladni, mint a külső sáv, de azért derogálna normálisan kisorolni. Közveszélyesek, és mit ad isten, csak a bmw-merci-audi tud ilyet.
2022. okt. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

Azért tisztázzuk: a jobbratartás nem azt jelenti, hogy kimész a 90-el haladó kamionok közötti egy személyautónyi helyre!


Én alapvetően jobbra tartok, ahol ez ésszerű keretek között lehetséges, de nem fogok beállni a 80-al haladó kamion mögé csak azért, mert valaki nem bírja ki, hogy "csak" 140-el követhet a belső sávban. Majd ha lesz a szélső sávban egy akkora lyuk, ahova anélkül kihúzódhatok, hogy bele kéne lépnem a fékbe, akkor kimegyek. Addig meg a mögöttem lévőnek kutya kötelessége nyugiban követni. Megjegyzem még akkor is az lenne, ha valamilyen okból csak 110-el mennék.


A másik véglet az, amikor valaki úgy autózik a belsőben, hogy a következő kilométeren senki nincs a külsőben. Ez is idegesítő.

2022. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

16, valószínűleg nem mögöttem tapasztalod ezt és aláírom, hogy sokszor tűnhet úgy, hogy túl sokáig marad valaki a belsőben.


De magam is kaptam már azon magamat, hogy - bár mint írtam, nagyon ügyelek a jobbratartásra - rosszul mérem fel a külső sávban előrébb haladó sebességét és akár 30-45-60 masodoercig is eltart, hogy utolérjem. És ez az, amitől nem szabad agyfaszt kapnod, mert semmilyen rossz szándék nincs ebben, ráadásul ha tévedek is, azt a biztonságos irányba teszem.


Nyugi, oda fogsz érni időben.

2022. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

#16: fordítva ülsz a lovon, illetve a motoron.

Mikor mindkét sáv tele, szerinted hova húzódjak?

Ha elég bátor a motoros, elmehy középen, vagy a leállóban, vagy szép szabályosan halad a forgalommal

2022. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 Szerintem nyilvánvaló, hogy nem olyan szituációról beszél ilyenkor senki, amikor tele van mindkét sáv...
2022. okt. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!