Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán a villogtatásnak...

Autópályán a villogtatásnak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mikor egy kamionsort előzők, a kamionok 3 méterre egymástól mennek és jön egy német prémium kocsi, vadul villog 2 méterre mögöttem. Sosen satuzok le 90re és vágok be 2 kamion mögé, az életem fontosabb ennél. Szerintem mások sem satuznak le. Akkor miért csinálják? Sőt mások ablakmosó folyadékkal, ködlámpával és lassítással "vágnak vissza".
2022. júl. 3. 12:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Előzési szándék jelzése.

Kresz szerint megengedett.

Mi a kérdés?

2022. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha 130-nál kevesebbel mész, akkor te is tudod...

egyébként #1 leírta

2022. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarnak százötven alá lassulni. Illetve arra gondolnak, hogy ha nem tudod három másodperc alatt megelőzni a kamionsort, akkor miért nem állsz be mögéjük legalább addig, amíg ő és a hozzá hasonló belső sáv királyok kétszáz körüli tempóval el nem húznak.
2022. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Előzési szándék jelzése, de olyan járművet, amelyik előzési szándékát már jelezte, sem szabad előzni. Ebből következik, hogy az előzésben lévőt tök felesleges előzési szándékodra felhívni, mert amíg nem fejezte be, addig úgysem tud mit csinálni.

Önkéntes rendőrködés egyik féltől sem elfogadható. Ha maxon megyek, ő gyorsabb lenne, nem tarthatom fel ok nélkül. Ő meg nem villoghat, dudálhat stb., hogy ő menne ezerrel, takarodjak el előle, mert lassú vagyok.

Amikor meg biztonságosan ki lehet menni a külsőbe, akkor a normális autós úgyis megteszi. Akinek a belsőbe szól a bérlete, annak meg villoghatsz, úgysem fog kimenni.

Egyébként arra sem lehet senkit kényszeríteni, hogy úgy menjen ki, hogy csak szabálytalanul tudja megtenni, és be is ragad. Márpedig a kamionosok elég szorosan szoktak egymás mögött menni. Pályán a javasolt követési távolság 2 másodperc. Az 130/h sebesség esetén 72 méter. Ha ekkora lyuk lenne is a sorban, ha kimegyek, „ellopom” a követési távolságát a megelőzött járműnek. Ha előttem sem mennek gyorsan, mögöttem sem, és bemegyek közéjük, akkor egyrészt vissza kell lassítanom, és a mögém kerülő összes járműnek is lassítania kellene, hogy meglegyen ez a távolság.

Nálunk nem mérik a rendőrök, de pl. az osztrákoknál nem csak a gyorshajtókat büntetik, de a követési távolságot be nem tartókat is.

Ha élénk a forgalom, és kimegyek, akkor meddig kell ott ragadnom?

Ha úgy kezdtem az előzésbe, hogy nem kellett elrántani a kormányt, nem kellett vészfékezni miattam, akkor ne háborogjon senki azon, hogy én is haladni akarok. Én sem látom értelmét.

De a szabályokon túl, jobb ha már előtted van egy ilyen őrölt, mintha jobbról megelőz, büntetőfékez. (Ha jobbról előzni tudott, akkor te is ki tudtál volna menni, barom! – ezt megelőlegezem, mert szokott ilyen beszólás jönni. Igen, de ezek a szemetek ide-oda szlalomozva szoktak menni, a legkisebb lyukba is bevágva.)

2022. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Ezeknek a villogóknak gyerekkorukban minden meg volt engedve, így azóta is képtelenek alkalmazkodni, ezért aztán mikor kikerülnek a való életbe, ahol nem minden az ő szájízük szerint történik, akkor jön a hiszticunami.
2022. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 qkker1 ***** válasza:
74%

"Nálunk nem mérik a rendőrök, de pl. az osztrákoknál nem csak a gyorshajtókat büntetik, de a követési távolságot be nem tartókat is."


Németeknél is mérik, kollégám pár éve kapott fotót és csekket, azóta nem "tapad" az előtte lévőre.

2022. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Gps szerint 135el megyek
2022. júl. 3. 13:58
 8/20 qkker1 ***** válasza:
56%
110-120-al előzöm a kamionsort, akkor sem érdekelnek a villogó Prostók, elfogy a sor, kimegyek a külsőbe.
2022. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
A villogóknak 150-nel is lassú vagy.
2022. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Semmi, mert attól senki előtt nem fog automatikusan köddé válni mindenki, hogy villogtat rájuk. Csak a türelmetlenje még ezt sem tudja...
2022. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!