Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor miért dudálnak a...

Ilyenkor miért dudálnak a kamionok?

Figyelt kérdés

Egy kereszteződés mellett dolgozom, napi 3-4 alkalommal biztos dudál itt egy kamion. Nem tudtam elképzelni hogy kinek és mit dudálnak így elkezdtem figyelni. A legtöbbször az egyszerű autósra dudálnak rá aki lassít mert be akar kanyarodni. Oké értem én hogy lassítania kell majd újból gyorsítani ami többletüzemanyag a kamionnál, na de nem tud az előtte levő autó 90-el bevenni egy kanyart.

Ez nem jut a kamionosok eszébe vagy miért dudálnak ez okból?



2022. okt. 11. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom indokolatlanul hirtelen/nagy mértékben lelassított vagy nem indexelt a személyautós, esetleg csak szimplán idegbeteg az adott kamionos.
2022. okt. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Tapasztalatom szerint a bicajosokra is rádudálnak. Őrült veszélyes!

Főleg, ha még a légféket is ráereszti időnként.

2022. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ezer oka lehet. Akár megköszönés, akár figyelemfelkeltés. Vagy csak idegbeteg, nem tudjuk.
2022. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Leginkább idegbeteg.
2022. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kólauborkával ***** válasza:
87%
Még az is lehet, hogy csak elköszön a kamionos kollégától, akik eddig együtt jöttek a hosszú úton és épp másfelé kanyarodnak.
2022. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha rövid duda akkor valószínűleg csak figyelmeztetés, hogy jobbra kanyarodik, és ugye nem lát mindent. Van ahol nem csak bevett szokás, pl angliában a legtöbb kamionból egy hangszóróból ordít egy hang, hogy a jármű éppen fordul amikor kiteszi az indexet.
2022. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem például volt, hogy biciklivel mentem, hivatalosan elsőbbségem volt, viszont hogy ne a kanyarodó kamionnak kellett megállnia, intettem neki előre, hogy menjen, dudálással megköszönte.


De volt olyan is, hogy zebrán átkelőt figyelmeztette dudálással, mert mellette nem álltak meg és elgázolták volna a gyalogost ha kilép takarásból.


És tény, hogy autósok között is vannak olyan szerencsétlenül, bizonytalanul kanyarodók, hogy lejátszok gy pasziánszot a kocsiban, mire elindulnak és bekanyarodnak előlem.

2022. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez sima személy autóknál is élőfordul. 90fokos kanyarodáshoz azért legtöbben vissza lassítunk és váltunk is vissza kettőbe. Persze jó előre kirakott indexel. De ez sokszor nem tetszik a mögöttem lévőnek. Hát kerüljön ki. Aki alszik meg szexel eleget az nem idegbeteg.
2022. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Hát, meg azt még hozzá tenném a hirtelen fékezéshez, hogy azért egy kamionnak kicsit sokkal hosszabb a fékútja, mint egy személyautónak, így aztán, ha egy személyautó hirtelen fékez egy kamion előtt, akkor sanszos, hogy a kamion nem fog tudni kellőképp lassítani és akár bele is szaladhat az előtte hirtelen fékezőbe. Ilyenkor a kamionos nyilván reflexből beletenyerel a dudába!
2022. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
#9 Ebben az esetben a kamionos rosszul választotta meg a követési távolságot, így máskor inkább erre kéne figyelni, a dudálgatás helyett...
2022. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!