Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért nem dudálna...

Zsebvirág kérdése:

A kamionosok miért nem dudálnak az idióta autósokra?

Figyelt kérdés

Sajnos ebben a történetben én vagyok az idióta autós, ha a körülmények csak egy nagyon kicsit mások lettek vna akkor most nem írnék...


Tegnap hajtottam fel egy sztrádára. A behajtáskor figyelmetlenségből nem néztem bele a tükörbe csak automatikusan kitettem az irányjelzőt és mikor 5. sebesség fokozaton vtam és elértem a 80-t bementem a pályára. Mikor betértem akkor vettem észre, hogy mögöttem 2 cm-re egy kamion van. Gyorsan vissza mentem a felhajtó sávra és vissza lassultam majd mikor a kamion elment akkor tértem újra vissza persze nagyon rémülten. De semmi fék, semmi dudálás nem volt. Miért nem dudált, hogy észre vegyem? :(



2014. okt. 23. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mikor látom, hogy jön egy kocsi, és be akar sorolni, mindig átmegyek a belső sávba, saját biztonságom érdekében is, meg könnyebb neki besorolni, én úgy se lassulok vissza, neki meg nem kell lefékezni ha nem férne be elém.

Amúgy elég lett volna, ha nyomsz egy padlót, és eltűnsz előle, ha már úgy is előtte voltál.

2014. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Először (mp töredékében) én is erre gondoltam, de ez Suzuki, 5-ben nehezen gyorsul, visszaváltásnál meg annyira lelassultam vna, hogy most vmelyik internetes oldalon a következő címe lenne egy cikknek: ,,Szétmázolt egy Suzukit egy kamion ... autópályán a ... behajtónál"
2014. okt. 23. 12:17
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg nem számított rá, úgy érezte elég nagy járműben ül ahhoz hogy kilógjon a holtteredből.


Viszont ezen utólag ne rágd magad - személyi sérülés nem történt és tanultál belőle. Ez az ami fontos.

2014. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmi nem történt szerencsére csak ijesztő. :/


Am. is zaklatott vtam, mert tegnap a városban 4 baleset közelében jártam. 2 autós, 2 egyéb :(

2014. okt. 23. 12:23
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
Lehet, hogy jó szokás szerint épp félálomban volt, így nem igazán észlelte a szitut.
2014. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Beviz Elek ***** válasza:

Ha minden idióta autósra dudálnának, akkor az emberek nem hallanák egymást az utcákon.


Lehet azért nem idegeskedett, mert gondolta hogy megtalálod a gázpedált. Alapesetben a kamionok 80 és 90 között vannak korlátozva. Te bementél elé, talán a tükörből közelebbinek érezted a valóságnál, lehetséges hogy nem is ért volna utol.


Tanultál belőle, legközelebb nézd a tükröket és tanuld meg felvenni legalább egy kamion tempóját

2014. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért a 80 autópályán elég lassúcska, még a kamionok is ha csak tehetik 85-90 körül mennek.

A gyorsítósáv elég hosszú, és arra való, hogy a 40-50-el a ráfordító kanyarból érkező fel tudja venni a forgalom ritmusát. A 80 pedig nem éppen egy sztrádasebesség. Gyorsítóban nyomni kell neki, hogy minél hamarabb felvedd a 100 körüli tempót legalább, utána mehet a besorolás. Nekem legalábbis így tanította az oktatóm.


A kamionos valószínű azért nem dudált, mert mégsem voltál olyan közel, mint hitted, és úgy ítélte meg, hogy ha a gázra lépsz, nem lesz gond.


Másik dolog: a visszaváltás a másodperc törtrésze alatt elvégezhető, különösebb sebességvesztés nélkül - és még csak autóversenyzőnek sem kell lenni hozzá.

2014. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5.ben 80 al mászol fel a pályára ahol 130 al vagy többel is mehetnek? Erről szokjál le gyorsan. Eleve a felhajtó kanyarban már fel kell venni legalább 60 as tempót aztán vissza 3 padló, mutasd meg mit tud a gép, és a végére már 1.0 suzuki is megy 100al. Ilyenkor ne spórolgassál a benyával arra ráérsz majd ha sikeresen besoroltál.


Közben folyamatosan lesed a külsőben lévő kocsikat, ha kell akkor bizony balra hátranézve is, mert láthatod hogy a holttérben elférhet egy kamion is.


Azért nem dudált mert látta hogy beférsz még ha neccesen is.

2014. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pandas74 ***** válasza:

Van egy ilyen mondas:Ha van idod dudalni,akkor inkabb cselekedj!

Valoszinuleg a kollega is igy tett,lehet nem is voltal annyira kozel hozza.Masik ok amiert ovatosan banunk a kurttel,az hogy a legtobb sofor ha kurtolest hall onkentelenul a fekre lep......esetedben ez akar vegzetes is lehetett volna.

Sokszor mondtam mar el ,sok embernek,hogy a jarmuvezetoi oktatason,nem artana ha minden tanulo beulne egy ilyen "Nagy vasba "is legalabb egy kor erejeig....akkor talan jobban elkepzelhetnek,hogy mit latunk,erzekelunk ,hogy nem haragbol,vagy szandekosan torunk ossze valamit.Pusztan azert,mert nem latszik a holtterben!

2014. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Át érzem a kamionos kollégát,mert előttem is sok isten barma szokott felelőtlenül kivágodni.

Az is lehet nem volt jó a duda.Vagy éppen csak türelmes volt isten más gyermeke iránt is.

2014. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!