Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért dudálnak...

A kamionosok miért dudálnak le, amikor jobbra akarok fordulni?

Figyelt kérdés
Már nem ez az első eset. Irányjelzőt kiteszem időben, még csak nem is satufékkel állok meg.
2022. jún. 2. 11:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
Tudod mennyi plusz üzemanyag újra lendületbe hozni egy megrakott kamiont fékzés után? Bár ettől függetlenül én sem értem, nem tud 90-el befordulni az ember.
2022. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Azt nem írtad hogy hol, de ellenőrizted a jobb hátsó irányjelződet? Lehet hogy ki van égve vagy nem látszik rendesen valami miatt.
2022. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Kérdés milyen helyzetben?


Én nem kamionos vagyok, de agyvérzést kapok azoktól a helyzetektől, amikor megyek a "dzsípíesz szerinti" sebességgel az "itt még nem büntetnek" határon és jön egy versenyző akinek rohadt fontos megelőznie csak azért, hogy utána satufékkel megálljon mert eszébe jut, hogy kanyarodni akar.


Kamionnal nyilván még idegesítőbb a helyzet mert azt még inkább megelőzik, aztán fékezhet, gyorsíthat újra.

2022. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pl ma Győrszemerén már jócskán lakott területen belül.
2022. jún. 2. 12:01
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
98%
Valamit rosszul csinálsz ha már többen is ráddudáltak, nem gondolom hogy az összes hülye kamionost kifogod. Nekem sosem dudáltak azért mert közlekedtem az úton.
2022. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
irányjelződ működik? Ha igen, két oka lehet: túl lassan vagy túl hirtelen hajtod végre a manővert
2022. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy előttem mondták, valamit nem jól csinálsz. Egy kamionnak nagyobb a féktávja, nem 50 méterrel a kereszteződés előtt kell jelezni hogy időben tudjon reagálni a kamionos. Lehet hogy neked nem hirtelen fékezés, de egy kamionnál annak számít főleg rakománnyal.
2022. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

1: "Tudod mennyi plusz üzemanyag újra lendületbe hozni egy megrakott kamiont fékzés után?"


Hát az legyen már a kamionos problémája!

2022. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

7: " Egy kamionnak nagyobb a féktávja, nem 50 méterrel a kereszteződés előtt kell jelezni hogy időben tudjon reagálni a kamionos."


Tartson megfelelő követési távolságot, ne másszon a másikra, mert ő siet.

2022. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én a 9-es válaszolóval értek egyet.
2022. jún. 2. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!