Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodó főútvonal indexelési...

Kanyarodó főútvonal indexelési szabály?

Figyelt kérdés

A kanyarodó főútvonalra ráhajtáskor kell -e indexelni, amennyiben fizikailag egyenesen haladok tovább. Tehát arra gondolok, amikor az alárendelt úton egyenes haladva az útkereszteződésnél egyenesen haladok, de így a kanyarodó főútvonalon megyek tovább.

Ezen a képen a C jármű lennék én:

[link]



2022. okt. 24. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem muszály, de én úgy vagyok vele, hogy ártani nem árt.
2022. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*muszáj
2022. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Felesleges. Én soha nem kapcsoltam be. Nem kell ezt az indexelést ennyire erőltetni.
2022. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Kanyarodó főútvonal elhagyásakor kell indexelni, annak van információ tartalma, még ha nem is egyértelmű.


Ráhajtáskor csak akkor kell, ha fizikailag is irányt változtatsz, hiszen egyenesen ráhajtva nincs olyan közlekedő fél, akinek plusz információt adna az index használata.

2022. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem, hogy nem kell, hanem kifejezetten tilos, hiszen megtévesztő lenne.
2022. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Már a kérdés sem értem, hiszem a képen rajt van, melyik járműnek kell indexelnie, melyiknek nem. Akik készítették ezeket az ábrákat, illetve leokézták, kicsit értenek a kreszhez, ezeknél helyesen jelölve is van az autók irányjelzése.
2022. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Kötelező, mivel irányváltoztatás történik. KRESZ 29§
2022. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha egyenesen felhajtasz a kanyarodó főútvonalra, akkor tilos. Ha lehajtasz róla, akkor kötelező, és egyébként a jármű sávon belüli helyezkedéséből lehet tudni, hogy fizikailag egyenesen mész-e, vagy kanyarodni fogsz. Ha követed a kanyarodó főútvonalat, akkor opcionális.
2022. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Képzeld csak el, hogy a képeden D-nek nem STOP táblája van, hanem macisajt, és nem balra megy, hanem egyenesen. Akkor ő is felhajt egyenesen a főútra, csak másik irányba, mint a C jelű. Ilyenkor a két alárendelt út között jobbkéz-szabály van, D elsőbbséget adna C-nek. De ha D a felhajtás miatt pl. jobbra indexel, C azt hinné, hogy oké, ő jobbra kanyarodik, nem keresztezi egymást az útjuk miután A és B elment, kész is a baleset.
2022. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
#9-ben hülyeséget írtam, C-nek csak akkor nincs elsőbbsége D-vel szemben, ha az villamos vagy szirénázik. :) De a lényeg: kétféle irányváltoztatás van, fizikai és jogi. Azért fontos ez, mert a gyalogosnak mindkettő esetén elsőbbsége van. Fizikai irányváltoztatásnál csak akkor nem kötelező indexelni, ha kanyarodó főútvonalat követünk. Jogi irányváltoztatás a kanyarodó főútvonalról letérés, minden más kanyar és a terelővonal átlépése, ezeknél mindig kötelező indexelni. #7-nek azért nincs igaza, mert egyenesen felhajtani kanyarodó főútra nem irányváltoztatás, egyik értelemben sem. Ha az lenne, kéne tudni olyan irányt mondani, ami nem irányváltoztatás, márpedig ha nem egyenesen megy az ember, akkor akár jobbra, akár balra kanyarodik, tehát irányt változtat. Az egyetlen iránytartás az egyenes.
2022. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!