Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy 2x két sávos főútvonalo...

Ha egy 2x két sávos főútvonalon haladok a külső sávban, de egy (zöld)lámpás kereszteződéshez érve a belső sávban haladó autós meggál, hogy elengedje azt aki szemből (neki)balra akar kanyarodni akkor nekem is meg kell állnom?

Figyelt kérdés

Mert szerintem nagyon nem!!

A kereszteződésnél nincsen táblám, csak lámpa, ami zöld volt. Nem kell elsőbbséget adnom senkinek. Jobb és bal oldalról érkezőknek még STOP táblájuk is van, de ez lényegtelen ebben a helyzetben.


[link] ,19.1341304,3a,75y,140.63h,87.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sl58eWrW3a8_mWPL5eKLLMg!2e0!7i16384!8i8192


Ezen al inken látható, hogy honnan érkeztem, melyik sávban. (szemből akart valaki bekanyarodni a tőlem jobbra eső utcába.)


A minap történt az eset VÁCON. Én haladtam a külső sávban, egy másik autós a belsőben. Szemből haladó be akart kanyarodni indexelve a nekünk jobbra eső utcába (neki balra). a belső sávban haladó autó valamiért megállt. Nem látszódott a szemből kanyarodó autó, az utolsó pillanatban satufék és csikorogva épp csak megálltam. Nagyon fel volt háborodva, hogy miért nem álltam meg neki, miért nem engedtem el. Dudált és ordítozott, holott szerintem nem, hogy szabálytalan volt, még nagyon is veszélyes volt amit csinált.


Tudtommal az egyenesen haladónak van elsőbbsége. Ha én balra akarok kanyarodni megvárom míg szemből elfogynak az autók. Azért, mert nem csak az egyenesen haladót, még a kisebb ívben kanyarodót is meg kell várnom.


Van olyan szabály, hogy ha valamiért a belső sávban valaki megáll nekem is meg kell állnom és elengedni azt aki kanyarodik?? Szerintem nincs és rohadtul balesetveszélyes.


2022. febr. 11. 23:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
[link] ,75y,140.63h,87.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1sl58eWrW3a8_mWPL5eKLLMg!2e0!7i16384!8i8192
2022. febr. 11. 23:45
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem értem miért így küldi a linket. Dr. Csányi László körút 53, a vadászboltnál lévő kereszteződés. GÖD felé haladtam.
2022. febr. 11. 23:46
 3/14 A kérdező kommentje:
2022. febr. 11. 23:48
 4/14 A kérdező kommentje:
Na végre, ez már jó
2022. febr. 11. 23:48
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Jól gondolod, nem kellett volna elengednie, mert ott van még a többi sáv, ahol jöhetnek és mivel ő ott áll, nehéz miatta belátni. Ezzel komoly balesetveszélyt okozva. Neked pedig óvatosan kell az ilyet megközelíteni, mert nem tudhatod miért áll ott a belső sávban. Egy szó mint száz, ha baleset lett volna, mindenképp ő a hibás, hisz kanyarodás szabály… Nem ismer a kresz olyat, hogy elsőbbségről lemondás.
2022. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ahh hálistennek, köszönöm. Szerintem is fura ez, nem értem a felháborodását. Friss jogsim van, 2 éve van meg, azóta heti 3 nap vezetek minimum 40km-t. Sosem volt még velem olyan, hogy tudom, hogy szabályosan közlekedek, de valamiért a szabáyltalankodó hiszi azt, hogy én vagyok a hibás, ha ő balesetet okoz. Nem értem.
2022. febr. 11. 23:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

X4


"Megnyugatlak". Ez se jobb.

Elvileg igazad van.

Gyakorlatban visszont ha melletted a belső sávban megáll egy kocsi, annak biztos van valami oka. Pl. egy megkésett gyalogos szalad át a piroson.

Másrészt -ha totálos lesz a kocsid- nem leszel happy tőle, hogy neked volt igazad.

2022. febr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es: igen, ez igaz, erre való a defenzív vezetés. DE! írtam, hogy nem látszódott a kanyarodó autó a megálló autó miatt, ezért fékezni sem tudtam. Ha látnám, hogy megáll a belső sávban egy autó és valaki kanyarodni akar felkészülök, hogy lesz olyan marha, hogy elindul.


Egyébként meg simán lehet, hogy a belső sávból index nélkül (meghibásodott hátsó indexel akart balra fordulni. Attól még én mehetek a külső sávban.

2022. febr. 12. 00:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért 2 év alatt észrevehetted volna hogy mennyi idióta van az utakon. A másikat szidja, hogy a saját lelkiismeretét rendbe tegye. Ne foglalkozz az ilyennel, nem lett baleset, ez a lényeg. Máskor meg ha látod hogy lehet veszélyes szituáció, akkor minimum fokozott figyelemmel, fékkészenléttel közelítsd meg, nehogy baj legyen belőle. Összetörni a kemény munkával szerzett autót nem lehet túl jó érzés… Akkor sem ha nem te vagy a hibás.
2022. febr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jóó igaz. Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy esetlegesen van-e ilyen hülye szabály. Mint pl az, hogy ha balra kanyarodok akkor az engem előzőt is el kell először engedni. Amiről egyébként egy éve hallottam először, se az oktatóm, se a kreszvizsgán, se sehol nem szóltak, meg a tananyagban sem volt benne. Az is borzalmas egy szabály, balról előzni azt aki balra kanyarodik, jézusom. Jobbról lassan, index nélkül, ez lenne a normális..... De hát a szabály az szabály.
2022. febr. 12. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!