Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyorshajtó nem hibás itt?

A gyorshajtó nem hibás itt?

Figyelt kérdés
Sziasztok most lehet én vagyok a vak, de még a lassított felvéletelen sem látom ahogy érkezik a Porsche. Ti látjátok? Ő tényleg nem hibás? Ki lehet egyáltalán védeni ha valaki ilyen gyorsan jön?
2022. okt. 31. 21:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látsz be egy kereszteződésbe, akkor lassan kigurulsz előrehajolva, ha ez is necces akkor megkérsz valakit, hogy segítsen (eléggé életszerűtlen).
2022. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ezt a kanyarodást körülbelül mindenki beszopta volna. Nem kell fénysebességgel jönni, pont elég az ilyen helyzet, ahol az álló sor mellett lendületből jön a versenyző. Jellemző az ilyen elfogyó sávokra, hogy a jobb oldaliban próbálják körbeautózni a sort.
2022. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a helyszínt, és a felvételt is több alkalommal.

Szó sincs gyorhajtásról.

A külső sávból jobbra vagy egyenesen lehet tovább menni. Jobbról előzés sem történt.

A belső sávból egyenesen és balra lehet kanyarodni. A sorban elől állónak megy is az indexe. Azért nem indult el, mert elsőbbséget adott.

A balesetet egyértelműen a janyaridó okozta.

2022. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12. Nincs elfogyó sáv!

Röppentyű/Fáy kereszteződés.

2022. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
A joggyakorlat ismeri a megtévesztő sebesség fogalmát, de ehhez nem elég a minimális túllépés: egy 50 helyett 70-nel érkező jármű jól belátható helyen aligha fog e kategóriába esni. De mondjuk 50 helyett 120 már igen, vagy ha egy rendkívül rossz geometriájú helyen 30 helyett 50-nel jön valaki, akár úgy is. A lényeg, hogy volt-e a gyanúsítottnak reális esélye időben észlelni a szemből érkezőt.
2022. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!