Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Támogatnád, hogy büntetésként...

Támogatnád, hogy büntetésként lefoglalják a gyorshajtók autóját?

Figyelt kérdés

Mondjuk 50% sebesség túllépésnél ugrik az autó:

50-nél 75

90-nél 135

130-nál 195 km/h átlépésekor.


Az autót csak a tanfolyamok, alkalmassági vizsgálatok, bírság és tárolási költség megfizetése után adnák vissza. 6 hónap után elárverezik amikor nem teljesülnek a feltételek.



2022. jan. 31. 18:31
A kérdező szavazást indított:
igen
igen, sőt a büntetőfékezők, veszélyeztetőkkel is tegyék ezt
nem, túl szigorú
nem, nem lenne már kocsim :)
43 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%

30nál 45??

Egy olyanba még te is bele szaladhatsz esetleg. Ehhez nem is kell száguldozni, csak lakott területen kívűl munka után kint felejtett 30as tábla amit már benőtt a gaz. Rendőr meglát ugrik a kocsi.

Szerinted ez is reális??

2022. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Pont ezért hagytam ki a 30-at.
2022. jan. 31. 18:47
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Azt kellene megérteni, hogy nem a büntetések mértéke alacsony, hanem a lebukás esélye. Ugyanezekkel a büntetési tételekkel látványos eredményeket lehetne elérni , ha tényleg komoly kamerahálózatot fejlesztenének ki, lehetővé tennék a helyi önkormányzatoknak is a sebességmérést, valamint érdemi méretű civil kinézetű járműből álló flotta kerülne bevetésre.
2022. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%
Oké mondjuk a Mercis 90 helyett megy 200-al és bemérik. Nem fizeti ki a kocsiját és elárverezik. A 20-30 milliós "büntetés" szerintem kicsit sok lenne ilyenért. Inkább a büntetőpont rendszerét kellene átalakítani.
2022. jan. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek, hogy növelni kell a lebukás esélyét, de sajnos van több "ismerősöm" akiknek évente 200-300 ezer bírságra simán belefér.
2022. jan. 31. 18:52
 6/33 A kérdező kommentje:

"A 20-30 milliós "büntetés" szerintem kicsit sok lenne ilyenért"


szerintem nem feltétlenül, mert ha valaki kihajt elé egy kereszteződésben, az gyakorlatilag halál fia. És a reggel az óvónéni, vagy Laci az éjszakás műszakból nem biztos hogy felismeri, a főúton 200-al jönnek.

2022. jan. 31. 18:55
 7/33 anonim ***** válasza:
61%

Az autó tulajdonjoga nincsen semmilyen szabályhoz és előíráshoz kötve. Egy 5 éves is birtokolhat autót, pedig értelemszerűen nincsen jogosítványa. Szóval milyen alapon mondod azt, hogy egyes személyek birtokolhatnak autót úgy, hogy nincsen joguk a vezetésre, míg mások nem? Az autó magántulajdon, pont. Nem lehet elvenni tőle, max anyagi fedezetként, de ilyet is önként ír alá az ember. Csak úgy nem veheti el tőle senki. Mégis milyen elmebajos ötlet ez, most komolyan?


Meg 6 hónap után elárverezik? MÉG CSAK VISSZA SEM KAPJA? :DDDDDDD Mert oké, a bírságot nyilván kelljen kifizetnie. De ha csóró a szerencsétlen és nem tudja 6 hónap alatt rendezni, akkor vissza sem kapja? Aki meg gazdag, az másnap vesz egy másik autót. Hát bazmeg ez már nagyon korrupt elgondolás, nem gondolod? Jó politikus lenne belőled hallod, ha így gondolkodsz, hogy "a csóró dögöljön meg, a gazdag meg a pénzével minden törvényszegést megold". Igazi jó kapitalista diktatúra, tanítani való gondolat...

2022. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
27%
Én inkább csak a büntetés mértékét növelném. Mondjuk 30 helyett 50ezertől induljon a bünti, és minden plusz km/h 1 ezer Forint.
2022. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

HÁt azért még Rodolfóéknál is nagy veszekedés lenne abból, ha az 50 millás mercídesz egyik napról a másikra eltűnne az udvarból.


Amúgy nem értem a problémát, miért ne lehetne lefoglalni.

Nem a csórók ellen vagyok. Sőt... szerintem ők még jobban vigyáznának az autójukra.

2022. jan. 31. 19:01
 10/33 A kérdező kommentje:
Amúgy pont ezért vetetném az autót, mert ez érezhetően jobban fájna mindenkinek, mint a pénz befizetése.
2022. jan. 31. 19:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!