Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Irányjelzés elhagyásával...

Irányjelzés elhagyásával mennyi energiát vagy mit tudnak megtakarítani egyes autós társaink?

Figyelt kérdés

2022. nov. 17. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem jön senki én sem szoktam

Pesten sem szokás elvileg xd

2022. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
5 kcal indexelésenként.
2022. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha ottmaradsz, akkor minden rezsidet nem fogod (nem kell) tovább fogyasztani. Se víz se gáz se villany se semmi.. ☠️
2022. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Manapság egy irányjelző kapcsoló 100e Ft-os tétel. BMW, Merci, többszázezer. Szóval, elég jól lehet spórolni vele, bár nem energiát hanem csak pénzt.
2022. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Olyat is hallottam hogy szégyelli használni az irányjelzőt, mert akkor kezdő vezetőnek számit. Főleg ez a BMW vezetők közt nagy divat. :P
2022. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha eseménykamera alapján látható hogy nem használt irányjelzőt és baleset történik akkor legjobb esetben sem lehet "hibátlannak" megjelölni..

Tehát mindenképp bukni fog.

(akkor is ha egyébként semmi kára nem keletkezett)

2022. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fentiekből (is) nálam ez jön le: Óriási igazságtalanság, hogy egyesek büszkék arra, hogy önzően nem indexelnek, mások pedig esetleg éppen szégyenlik, hogy becsülettel és felelősen használják! Köszönettel.
2022. nov. 19. 21:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért vettem eseménykamerát. Ha nem indexel akkor teljesen az ő hibája ha belemegyek előzés közben. De csak így tudom bizonyítani.
2022. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az irányjelzés elhagyása egyenlő a többi, közlekdésben részvevő semmibe vételével, ami összecseng a fenti hozzászólásokkal. A kresz (én még így tanultam) az irányjelzés, a kanyarodási szándék jelzésére való. Tehát nem akkor kell kitenni, amikor az autó már a kanyarodó autó már keresztben van a kereszteződésben, hanem amikor áll a lámpa alatt, és jelzi a környezetének a kanyarodási szándékát. Az elején azt hittem elfelejtik az emberek, de kezdek rájönni, hogy ez a nagy ívben való lesz...ása a többieknek.... Azt szokták mondani, hogy bizonyos autóknak van ilyen típushibája, hogy nincs beépítve az index..
2022. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!