Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban vajon én...

Ebben a szituációban vajon én parkoltam szabálytalanul és elvitték volna a kocsit vagy sem?

Figyelt kérdés

A történet:

Van egy egyirányú utca, aminek jobb oldalán fel vannak festve parkolóhelyek. Viszont a bal oldalon meg egy hosszú darus teherautó (rajzon pirossal) épp gallyat vágott egy szakaszon vagy rakodott valamit (mindegy is)


Én pedig megálltam (rajzon zölddel) a lentebb ábrázolt szituációban, viszont a kamion és én köztem egy kevés hely volt (úgy is hogy amennyire tudtam előre álltam), ahol a kékkel jelölt autó épp el tudott menni viszont előttem is volt egy kocsi (narancssárga), hátrébb meg nyilván nem álltam, mert aztán végképp nem tudtak volna megkerülni.


[link]


Na most hivatalosan ezek felfestett parkolóhelyek (nyilván fizetős). Ha én mégis parkolódíj fizetés után ott hagyom az autót úgy, hogy esetleg nem tudnak elmenni, akkor engem büntetnek meg vagy a kamionost csesztetnék? Mi az erre vonatkozó kresz szabály?



2022. nov. 18. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Gondolod,hogy a parkoló autók melett nem vágják a fát?!? Vagy ha már ott parkoltál volna akkor nem állnak neki? Teljesen jól csinaltad.
2022. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Neked ezzel semmi dolgod nincs, amúgy is, utólag ki mondja meg, hogy mikor álltál oda? A munkagép az egy akadály, ha éppen nem sikerül kikerülni, így járt. Vagy kivárja, vagy visszatolat/megfordul. Kukásautó is effektíve akadályozza szűk utcákban a közlekedést (meg nem szűkekben is ki kell kerülni amire nem mindig van azonnal lehetőség), ez kb. ugyanaz.
2022. nov. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Te annyit csináltál, hogy szabályosan parkoltál ezért te ebben a szituációban nem vagy felelősségre vonható.

Ez elég gyakori, hogy szűk utcákban kukásautó vagy valami egyéb nagyobb autó blokkolja az utat, ezzel nem tudunk mit tenni. A szemetet muszáj elvinni, a veszélyes gallyakat meg le kell metszeni. Marad a várakozás vagy a hátratolatás.

2022. nov. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MGéza ***** válasza:
94%

Senki nem kényszeríti arra a kék autó sofőrjét hogy centizzen, sőt, ő lett volna a hibás ha meghúzza az autód hátulját. Te szabályosan álltál be, nincs arra szabály, hogy köteles vagy munkagép mellett egy járműnek megfelelő helyet szabadon hagyni.

Mi van azokkal akik más sokkal előbb odaparkoltak, esetleg egész nap dolgoznak, ügyet intéznek? Őket értesítik hogy jött egy munkagép, tűnés?

2022. nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 órával parkolsz eggyel hátrébb mert ott van hely, nem vagy köteles arról tudni, hogy mikor mi fog ott történni, esetleg a valamilyen vezetőség gondja lett volna a parkolók kijelölése, hogy kérjük ne parkoljanak ide a munkavégzés miatt. Nemvolt kijelölve mellé is állhattál volna.
2022. nov. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!