Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha befejeztem a sávváltást,...

Ha befejeztem a sávváltást, mikor hátulról belémhajtottak, akkor is én váltottam szabálytalanul sávot?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Majd a szakértő eldönti. Lehet olyan hirtelen, "nagy szögben" sávot váltani, hogy teljesen átérsz, mire ütköztök
2021. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Sávváltáskor is elsőbbséget kell adnod.

Ha beléd mentek hátulról, akkor a másik gyorsabban haladt, ergo nem adtál neki elsőbbséget sávváltáskor. Ugyanúgy, mint pl. főútra kikanyarodva: nem csak annyi az elsőbbségadási kötelezettséged, hogy féktávon belül ne kanyarodj ki a másik elé, hanem nem kényszerítheted erős fékezésre, hirtelen irányváltásra.

2021. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Hát ezt azért kétlem, hogy te lennél a hibás. Csekély esélyt látok arra, hogy te ezt fél másodperc alatt csináltad meg. Ráadásul természetesen elsőbbséget kell adnod, de bevett hülye szokás itthon, hogy véletlenül se segítsünk a másikon és bas.szunk ki vele, ahol lehet. Én pl, ha látom, hogy valaki sávot vált, vagy sávot akar váltani, hiába van elsőbbségem, nem fogok ráhajtani, hanem elősegítem a sáv váltását. Természetesen, ha valaki sávot vált annak is körültekintőnek kell lennie és használnia a tükröket és a válla fölött kinézni hátra a megfelelő sávba, mert van olyan rövid pillanat, amikor a másikat már nem látod a tükörben de valójában ott van. Én is jártam már így majdnem, sőt belém is jöttek majdnem ez végett.
2021. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

"Én is jártam már így majdnem, sőt belém is jöttek majdnem ez végett."

Akkor mégsem olyan csekély az az esély, ugye?

2021. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Ez pontosan egy olyan helyzet, amit csak a baleset részletes elemzése után lehet eldönteni.


Ha te úgy váltottál sávot, hogy a másiknak esélye sem volt (némi reakcióidőt, esetleg cselekvési késedelmet megengedve) reagálni, akkor tied a buli.


Ha te megadtad az esélyt rá, hogy hirtelen fékezés vagy irányváltoztatàs nélkül reagáljon a sávváltásodra, mégsem tette ezt meg, akkor övé a balhé.


És vannak a határesetek, például amikor egy gyorsítósávon valaki mögötted nálad intenzívebben gyorsít, bevágódik a belsőbe, aztán a csatt utan lehet évekig számolgatni, kinek mikor hányszor villant az indexe meg milyen szögben állhatott a visszapillantója, továbbá hány éves a kapitány.

2021. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy tipikus "attól függ" eset. Majd a helyszínelő vagy a bíróság eldönti, hogy ki volt a hibás.

Ugye alapvetően te nem adtál elsőbbséget, de ha a másik jelentősen gyorsan hajtott vagy fékezés nélkül neked ment, akkor már felmerül az ő felelőssége is. És még lehet egy csomó egyéb tényező is.

2021. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%

Nem!

Ez már egy utóléréses baleset.


Ha szabálytalan lettél volna, az autód oldalról is sérül.

2021. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Hetes, ne hülyéskedj már. Ültél már autóban? Ha valaki eléd bevág, mitől sérülne bármelyik autó oldala...?
2021. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Nagy valószínűséggel igen. Ha a másik sávban az útra megengedett legnagyobb sebességnél lényegesen gyorsabban ment, magatartása megtévesztő volt stb., akkor elképzelhető, hogy részben ő is, vagy teljesen csak ő. De ennek kicsi az esélye.

Nem készítetted elő elég gondosan a sávváltást.

Tükör, index, tükör. Meggyőződünk arról, hogy a másik sávban senkit nem fogunk arra kényszeríteni, hogy sebességét és/vagy irányát hirtelen megváltoztassa, továbbhaladását nem akadályozzuk, akkor szabad ténylegesen megkezdeni a sávváltást.

2021. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

8-as!

A helyzet a következő: a rendőrség vagy a biztosító a lehető legegyszerűbben fogja megoldani a kérdést.

Tehát jelen esetben az egyik autó belement a másikba. Utoléréses baleset, ennyi!

A lepontozásra felszólításodra hiába húztátok le a válaszom.

A lényeg, ha oldalsérülés van szabálytalan sávváltás, ha csak első-hátsó akkor a hátul lévő figyelmetlensége vagy a másik fél sávváltásának megakadályozása rágyorsítással.

Ha látom, hogy a mellettem lévő indexel, elengedem a gázt, nem gyorsítok rá. Ez a normális ilyenkor.

2021. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!