Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bp.en, lakott területen...

Bp.en, lakott területen belül, egy közparkolóban a meglévő közvilágítás működtetésére este, sötétedes utan kötelezett az illetékes (pl önkormanyzat?), vagy dönthet úgy, hogy 21 óra után lekapcsolja?

Figyelt kérdés
Nagyon félelmetes így! Kész életveszély! + Vak sötétben beparkolni nagyon koccanás veszélyes. Az utóbbi időben renszeresek a rendszám lopások is! Nincs törvény ami ezt szabályozná?

2022. nov. 24. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rendszámlopást de, nemhiába kell azonnal bejelenteni. Közvilágítás passz, de nem tudom, hogy van vaksötét egy parkoláshoz. Nincs az autódon tompított fényszóró?
2022. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Bármikor lehet áramszünet, illetve vannak olyan területek még lakott területen belül is, ahol nincs közvilágítás.

Nincs olyan jogszabály, ami kötelezővé tenné a közvilágítást, hisz pl az áramszünetet tiltani elég erdekes volna.

2022. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Revolúcióbiológus ***** válasza:
75%
Régen kötelezhető volt, de pár hete Orbán Viktor s.k. rendeletileg megengedte mindenkinek, hogy le lehet kapcsolni következmények nélkül.
2022. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos, mert nem tudom miert erőltetem a tolatva parkolast vak sötétben!!! Bar ha meg orral állok be masnap gyűlölök tolatva kiállni a fésűből!
2022. nov. 24. 21:07
 5/14 A kérdező kommentje:
3/4 Revolúcióbiológus Ez most komoly? Hát ez zsenialis! Vissza középkorba!
2022. nov. 24. 21:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben éjszaka tuti orral állnék be. Persze az autó dimenzióitól és a konkrét helyzettől függ, mennyire szopó kitolatni, de ha veszélyesnek ítéled a tolatva parkolást, nincs éjjellátó tolatókamerád vagy legalább sípoló radarod, ami prüttyög, ha valamihez túl közel vagy, még mindig egyszerűbb reggel akár 2-3 részletben kitolatni.
2022. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem is a tolatas a fő baj. Azert azt én megoldom! Nade könyörgöm ott az a rohadt villanyoszlop és nem vilagít?! Vak sötétben kell félve és féltve botorkálni? Hát hol élünk?
2022. nov. 24. 21:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Mar többen irtunk az önkormanyzatnak, de meg csak nem is válaszoltak. Ezek szerint megtehetik. Nem tudom miert kell megvarni az első molesztálast vagy késelést? Agyrém!
2022. nov. 24. 21:19
 9/14 A kérdező kommentje:
Kéne valami, hogy hogy ugorjak neki az önkormanyzatnak, hogy komolyan vegyenek!
2022. nov. 24. 21:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak komolyan venni. Most rövidtávú tűzoltás van rezsi terén, én egy egyetemen dolgozom, villanyt-papírt-tintát nem kímélve minden mosdóba háromszor kitapétázták, hogy mosdóban villany le. A mosdóban, amit 10 percenként egyszer tuti használ valaki. Ha kevesebb, mint egy órát van lekapcsolva, a fénycső kapcsolgatása igazából nagyobb költséget okoz a gyakori csere miatt, mint a villanyszámla, megkaptuk, hogy nem érdekel senkit, most kizárólag a rezsiszámlát kell csökkenteni. Ez van. Önkormányzatnál hiába ágálsz, mert ők kapcsolták le azt a villanyoszlopot.
2022. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!