Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nekem romlik a szemem ilyen...

Nekem romlik a szemem ilyen gyorsan, vagy a budapesti közvilágítás tényleg egyre inkább nem ér semmit?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, hogy a közvilágítás Budapesten lassan olyan, mintha nem is lenne...
2014. dec. 6. 23:42
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ebben a mocsok esős időben eleve rosszabbak a látási viszonyok akkor is, ha már csak nedves az út és éppen nem esik. Emellett a lámpatestek öregednek, koszolódnak. Ugyan igyekeznek karbantartani, cserélgetni, de a legutolsó nagy és csoportos felújítás 2002-2003 környékén volt. Viszont valószinűleg pár éven belül LED-esítés lesz, addig már sokat nem fognak törődni a tisztítással. Legfeljebb fényforrást/működtető eszközt cserélnek.
2014. dec. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne hátrány megnézetni a szemedet. Egy fél dioptriás korrekció is sokat segít. Tapasztalatból mondom. Sötétben is hihetetlen lesz a változás.
2014. dec. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
esős, sötét időben nem sokat ér a világítás.
2014. dec. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem hinném, hogy a kérdező szeme romlik, néha bemegyek Budapestre, mert nem ott lakok, és én is észrevettem, hogy ez a közvilágítás semmit nem ér. A hold fénye többet világít, mint ezek a sárga vackok.

Gondolom az izzók is gagyik, de lehet, már áramot is kevesebbet kapnak néha.

Spórolnak mindenen az országban, miért égne ugyanúgy, mint 30 éve?

És akkor a tarlóspityuka nyert megint....valamelyik nap inkább megkerültem egész Budapestet autóval, mert egy katasztrófa az egész város, és ez a kretén polgármester valamiért a legforgalmasabb út szétbarmolásában látja az uniós pénzek lehívásának a fő kérdését.

Barom.

2014. dec. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igaz romlik, mivel 10 éve volt egy nagyobb felújítás, de pár éven belül megérkeznek az új LED izzók és akkor jobb lesz.
2014. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyival nem lesz ám jobb a LED-es izzó :D Itt nálunk kicserélték az egész városban ilyenre a közvilágítást, kell idő, mire hozzászokik az ember. Túlságosan pontszerűen világítanak.

A nátriumgőz lámpák bár kisebb fényerejűek voltak, derengésbe vonták az út melletti és feletti egy-két métert is. Ezek a LED-ek meg bár fényesebbek, de kizárólag azt a másfél-két méter sugarú kört világítják meg az úttesten, ahová irányítják a fénykévét. Szóval bár papíron sokkal nagyobb fényerejűek, mégis sötétebbnek tűnik a város.

2014. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

" Ezek a LED-ek meg bár fényesebbek, de kizárólag azt a másfél-két méter sugarú kört világítják meg az úttesten, ahová irányítják a fénykévét. Szóval bár papíron sokkal nagyobb fényerejűek, mégis sötétebbnek tűnik a város."


Igazából papíron sem biztos, hogy "fényesebbek", főleg kisforgalmú utcákban/mellékutcákban szokás a meglévőnél alacsonyabb leadott fényárammal (lumen) tervezni a LED-es közvilágítást. Az, hogy annyira rosszul világít tervezési és/vagy kivitelezői hiba. Megkérdezhetem, hogy ez melyik város?

2014. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kecskemét a város.
2014. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!