Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenképpen kell a kerékpárra...

Mindenképpen kell a kerékpárra éjjel lámpa? Nem elég fényvisszaverő ruha és közvilágítás?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell.
2018. júl. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell. A józan és és a kresz is erre kòtelez.
2018. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak éjjel, nappal is rajta kell lenni a lámpának és más KÖTELEZŐ felszerelésnek.

Ezek nélkül nem vehet részt közúti forgalomban!

2018. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 5. 09:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A fényvisszaverő ruha és közvilágítás kb. semmire sem jó.

Gondolom, nincs autód. Ha vezetnél, akkor megtapasztaltad volna már, hogy egy (még kis fényű) piros villogó is milyen messziről észrevehető. A fényvisszaverő mellény csak akkor válik láthatóvá, ha már a kocsi fénye rávetül.

Refi elvileg 100 méterig hatásos, de ritkán használjuk. Ha van szemben forgalom akkor tilos is. A tompított 40 méterig világít az út szélére, közepe felé még annyira sem.

50 km/óra az 13,8 méter/másodperc. A 40 méter így kb. 2,5 másodperc. A reakcióidőre 2 másodpercet szoktak számolni, de vannak akik esküsznek, hogy náluk csak fél.

De vegyül a kettőt. Meglát, felfogja, cselekszik. Tehát 27,6 métert tesz meg úgy, hogy még csak akkor kezd hatni a fék. Nem állítom, hogy el fog csapni, de nem jobb neked is, ha már messziről is látnak?

Az első világítás is fontos, s nem csak éjjel. Az egy dolog, hogy te látsz esőben, borult időben, szürkületben is. De az az autós is észrevesz, aki mondjuk előzné a másikat?

Éjjel meg infrát kellene használnia? Vagy mégis hogyan?

Bár nem kötelező, de én szép, tiszta időben is felveszek valami élénk neon színű felsőt. Szintén autósként érzékelem, hogy már akár fél kilométerről is látom a kerekezőt.

2018. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
Természetesen fontos. És egyáltalán nem elég.
2018. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anc ***** válasza:
0%

Természetesen mindenképpen kell. Szóval megéri beszerezni egyet. Itt találsz párat: [link]


De arra is figyelj oda, hogy bukósisakot viselni is kötelező, és a saját érdekedben is nagyon fontos. [link]

2018. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

@7: a kérdező kerékpárról érdeklődött és mivel egyebet nem írt így feltételezem, hogy Magyarországról van szó.

Úgyhogy megkérlek, ne vezesd félre a sisakreklámoddal.Jelen szabályozás szerint ebben az országban ugyanis kerékpáros közlekedés esetén semmilyen esetben nem kötelező (lakott területen kívül lehet szerepe; sisakban a megengedett maximális sebesség magasabb mint anélkül. De ez sem jelenti azt, hogy kötelező lenne). És ez nagy valószínűséggel nem is fog változni...

2018. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszerint nem csak az én szememet bántotta ez a válasz/hirdetés...

Annyival egészíteném ki, hogy ha jól tudom, bizonyos sebesség fölött elvileg kötelező a sisak, alatta csak ajánlott, de alapesetben semmiképp nem kötelező.

2018. júl. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha az a célod, hogy megöld magad vagy valaki mást, akkor nem kell.


Engem ütött már el majdnem autó, mert út szélén, kivilágítva mentem és egyszer csak a semmiből velem szembe jött egy részeg bringás, tök sötét ruhában kivilágítás nélkül. Így is az autós lélekjelenlétén múlt, hogy lassított és nem jött nekem, mikor elé rántottam a biciklit az út közepére. Ha én is egy pillanattal később kapcsolok, akkor simán borulunk és tuti elütnek.

2018. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!