Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs ilyen? Pedig valószínű nagyobb lenne a közrend.

Figyelt kérdés

ST22 csatornáját szoktam nézni, ő mesélte el a következő sztorit. Kidöntött egy táblát, azonnal hívta a rendőrt hogy mit tett, nem büntették meg, a biztosító fizeti a kárt. Viszont ha valaki otthagyja a kidöntött táblát és van tanú vagy kamera, 1600 Euró bírság cserbenhagyásért.

Nálunk amúgy miért nincs ilyen? Pedig talán nagyobb lenne a közrend is.



2022. dec. 6. 11:36
 1/5 anonim válasza:
80%
Nálunk nagyon sok minden nincs ami jó lenne. Mondjuk egy kompetens kormány. De szerintem nincs akkora kapacitása a magyar rendőrségnek hogy ilyenekkel foglalkozzanak.
2022. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Más rendszerben nevelkedtek a szüleink. Kell hozzá néhány generációváltás, hogy felénk is így gondolkodjanak. A mai fiataloknál én már látom az elmozdulást a jó irányba.
2022. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem beszélve a szándékos táblarongálásokról amikor vagy eltulajdonítják vagy a jelzésképet átalakítják.


Úgyhogy nagyon indokolt lenne itt is egy komolyabb büntetés ezeknek mert aki foglalkozik ezzel annak folyamatosan visszatérő munkát ad és nem tud máshol fejleszteni. A keletkező költségek pedig magasak.

2022. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem igazán értem a kérdést, mert Magyarországon is ugyanúgy a biztosító állja a hasonló károkozást és ugyanúgy büntetés jár érte, ha megrongálod a jelzést. De ha direktben értesíted a közút kezelőjét, akkor nem fognak keresni téged a rendőrségen keresztül, ergo megúszod a bírságot, csak a biztositin keresztül fizeted a kárt.
2022. dec. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a közúton tevékenykedő rendőr hatáskörébe "nem fér bele", hogy ilyen ügyben eljárjon.

Abba most ne menjünk bele, hogy nem tudja, vagy nem akarja megoldani.

Te esetleg megpróbálhatod, de magánemberként szerintem még 72 órán belül sem tudnád elérni az illetékes hatóságot (Közútkezelő, Városgazda vagy kitudja mi a neve....)

2022. dec. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!