Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért jelöletlen rendőrautóból...

Miért jelöletlen rendőrautóból mérnek egyes helyeken?

Figyelt kérdés
Ha azt akarja a rendőrség, hogy az adott szakaszon lassabban menjenek az autósok, akkor jelölt rendőrautóval kellene odaállni, mert annak van visszatartó ereje. Ha valaki meglát egy rendőrautót, lassítani fog.

2022. dec. 9. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Azért, hogy ne a rendőrautó látványának hatására kezdjenek el lassítani, hanem mindig-mindenkor betartsák a szabályokat, hiszen bármikor állhat az út mellett egy ilyen nem feltűnő autó ami igazából rendőrségi autó.
2022. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Amiről te beszélsz, az egy utópia. Nem lesz soha olyan, hogy mindig betartják a szabályokat. Évek óta mérik a sebességet a rendőrök, mégis sokan nem tartják be.

2022. dec. 9. 14:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennek van nagyobb visszatartó ereje: a sok balga észre sem veszi a civil rendőrkocsit, csak majd meglepődik ha hozza a postás a csekket. Utána majd kevésbé fog gyorsan hajtani nehogy kapjon mégegy mikulsáscsomagot.
2022. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3


De ez már rég megdőlt, hogy majd ettől lassabban mennek.

2022. dec. 9. 14:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem dőlt meg, sok figyelmetlen autós van aki észre sem veszi a civil rendőrkocsit. Majd 2-3 bünti után elgondolkozik hogy megéri-e gyorsan hajtani ha nem veszi észre a trafit.

Plusz így jelezni sem tudnak a szembe jövőnek ha nem tudja hogy az rendőrkocsi.

2022. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5


Nem fog elgondolkodni, de mindegy.

2022. dec. 9. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 A segghülye autós semmitől sem fog, de mindegy. Max ha elveszik a jogsiját bár valamelyik akkor sem.
2022. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem lesz soha olyan, hogy mindenki betartja a szabályokat, de attól még ez egy olyan cél, amire törekedni kell
2022. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most komolyan magyarázni kell? Tényleg ennyire egyszerű vagy?
2022. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én például minden út mellett, kereszteződésnél gyanúsan parkoló autónál elővigyázatos szoktam lenni, ahogy láttam mások is.


Bár hozzátenném én alapból a "még nem büntetnek" szinten belül közlekedem, de azért ilyenkor egy fokkal lassabban megyek.

2022. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!