Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legnagyobb közlekedé...

Mi volt a legnagyobb közlekedési szabálytalanság, amit elkövettél?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 11:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
45%

Gyorshajtás: 30-as tábla mellett 60-70 tuti volt már, pedig próbálok odafigyelni ezekre.


Ittas vezetés: ugyan erdőben volt, de nem közforgalomtól elzárt úton.


Vasúti átjárón is mentem át tilos jelzés ellenére (persze nem gépjárművel).


De olyan is volt egyszer, hogy egy elcseszettebb kereszteződésben nem magamra vonatkozónak értelmeztem az eak táblát .

2022. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Mármint autóval?

Körforgalomból kijövet nem használtam irányjelzőt, illetve már 100-150 méterrel a település vége előtt felgyorsítottam 50-ről 70-re. Pont tegnap mindkettő.

Ettől nagyobbakat nem is szeretnék elkövetni :D (3 hete van jogsim)

2022. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Rosszul mértem fel motorral egyívű megfordulásnál a mögöttem érkező távolságát, akadályoztam a manőverrel, rám is dudált. Szerencsére ott állt mögöttem az oktatóautó és rajtam volt a tanulómellény, tanultam is belőle.
2022. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Konkrétan a legnagyobb az gyorshajtás volt, nagyon ritkán hajtok gyorsan több okból is, nem vagyok olyan gazdag hogy bírságot fizessek, meg extra benzint is, ráadásul az autóm sem egy erőgép (115le 1.6 Astra H) és igyekszem kímélni. Viszont egyszer sajnos nagyon elborult fejjel indultam útnak, aztán ahogy felmentem a pályára elnehezedett a lábam. Nem terveztem túlzásba vinni, de nem figyeltem a sebességet és nem is érdekelt. Végül 200-nál néztem rá az órára. Tudom, hogy sokaknak a gyorshajtás semmiség, én azért nem vagyok rá büszke, nem is tervezem megismételni.


Frissen volt átadva a szakasz, szóval még tök üres volt a tranzitot leszámítva, így ennél jóval komolyabbnak tekintek egy másik esetet: kis falucska a Mátra közepén, ismeretlen szakasz, csak kocsikázok. Előttem az út megy egyenesen, jobbról betorkolló út. Mentem normálisan. Mint kiderült, volt nekem egy macisajt, de teljesen kitakarta egy fa és mivel egyenesen ment előttem az út, semmi okom nem volt lassítani, viszont jobbról a motoros gyerek tudta a járást, szóval ő sem lassított, majdnem elcsaptam.

2022. dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Áthajtottam a piroson, benzinkútról kihajtva nem vettem észre, hogy lámpa van.

Gyorshajtás, egyszer 180-nal mentem a tök üres M7-esen.

Bementem az egyirányún forgalommal szemben, a dugók miatt kb. 20 perc kerülő lett volna.

Átmentem a vasúti átjáró tilos jelzésén, 10 perce várakoztam és láttam, hogy az egyetlen vágányon a bzmot gyökkettővel közelít vagy lehet, hogy állt.

2022. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Jogosítvány és forgalmi nélküli motorozás éveken keresztül. (125-ös tuareg)
2022. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

#2 vagyok

Érdekelne, hogy miért lettem lepontozva. Azért, mert szeretném betartani a szabályokat?

Furcsa felfogás...

2022. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert nem vagy olyan tökös mint a 6os.
2022. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez tipikusan olyan kérdés, hogyha a kérdésre válaszolsz, akkor nincs igazán rossz válasz. Így én (#5) mindenkit felpontoztam.
2022. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%

Mi számít legnagyobbnak?

Ha aszerint mérjük, hogy a legsúlyosabb következményekkel járó, akkor nem is szándékosan követtem el: elaludtam vezetés közben. A következménye az lett, hogy totálkárosra törtem az autómat. Szerencsére senki mással nem ütköztem, és sértetlenül megúsztam.

2022. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!