Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A szembejövő rendőrautó az...

Arpee22 kérdése:

A szembejövő rendőrautó az rögzít közlekedèsben elkövetett szabálytalanságot, ès büntetni is tud esetleg èrte? Vagy csak ha levillog ès megállít?

Figyelt kérdés

2019. okt. 2. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A sok év alatt csináltam pár hibát, amit utólag a rendőr észlelése, felbukkanása miatt túl gondoltam, nem lett belőle semmi.

Én megkezdtem a jobbra kanyarodást, láttam hogy a gyalogos elindul a zebrán át, én ugyan lassítottam, de nem álltam meg teljesen, hanem a háta mögött már indultam is tovább, mindezt egy járőr autó is látta, összenéztünk nem lett belőle gond, pedig utánam tudott volna fordulni a hely miatt.


30-as táblánál vagy 70-re tudtam lassítani motorral a rendőrök a kocsi mellől néztek, kicsit lentebb pirosom is volt, ezt a lehetőséget is elengedték :D

Motorral voltak olyan cselekvéseim amik simán csekket érnének akármikor.

2019. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Elméletileg megtehetné, a gyakorlatban viszont sajnos nem végzik a dolgukat...
2019. okt. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem nem ezt akarta kérdezni, hanem hogy a rendőrségi fedélzeti kamera alapján tudnak-e büntetni, vagy csak helyszínen.

Igen, tudnak felvétel alapján büntetni.

Viszont csak az objektív felelősség hatálya alá eső dolgot szokták, a többit nem. Persze, bármi miatt kiküldhetik a csekket, de akkor azt mondja a delikvens, hogy nem ő vezetett, hanem egy közeli családtagja, akire nem kötelező vallomást tennie, így nincs kit büntetni. Ezért van, hogy csak véletlenségből küldenek csekket ilyesmiért, ami nem objektív felelősség. De ha mégis kiküldik, és te elismered, akkor teljesen szabályos és jogos a büntetés, nem követelheted vissza jogtalanság miatt.

2019. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hogyne tudnának. Velem szembe jött a közeg, majd egy 2 utcával odébb megállított,jött utánam.. 10 ezres csekk.. műszaki le volt járva. Sajna nem figyeltem..mikor átadta a bírságot kérdeztem, hogy szedtek le? Úgy, hogy a rendszerük jelezte rendszám alapján, hogy nincs műszaki.. és jönniük kellett utánam. Mert az örsön ezzel el kell számolniuk..napi limitjük így megvolt.. az is lehet..


Úgyhogy mindent tudnak mérni.. szemből, oldalról hátul.. rendszám alapján.. ugye az a legfőbb, amiből mindent meg lehet tudni a járműről..

2020. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!