Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balra kanyarodó autóra rá...

Balra kanyarodó autóra rá lehet előzni ezen cikk szerint?

Figyelt kérdés

[link]


A "kinek volt elsőbbsége" bekezdésben azt taglalja, hogy akkor kanyarodhat a sofőr balra, ha előzőleg megbizonyosodott róla, hogy őt nem előzi hátulról senki.


Én úgy tudtam, balra kanyarodási szándékát (indexeléssel) jelző járművet szigorúan tilos megelőzni. Nyilván, ha a mögöttem lévő már jelzi az előzési szándékát, vagy már belekezdett az előzésbe, én meg az utolsó 10 méteren jövök rá, hogy balra kellene kanyarodnom, akkor már nem tehetem meg, tovább kell mennem.


Most komolyan lehet felelőssége a Suzukinak ebben? Ha esetleg bebizonyosodik, hogy nem indexelt... De valószínűleg megtette, viszont a hangsebességgel odarobbanó Mercedesek ő "váratlan" akadályt jelentett.



máj. 14. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%
"Most komolyan lehet felelőssége a Suzukinak ebben?" Lehet és van is. Ebben a történetben senki nem volt normális, a suzukis is a leírások alapján úgy ment, mintha övé lenne az út, felelősségérzet nulla.
máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
De csak próbálj belegondolni logikusan. A balra kanyarodás, balra sávváltás társai kb. a legkockázatosabb manőverek egy jobbra tartó közlekedési rendszerben. Oké, balra indexelőt nem előzünk, de a balra kanyarodó tervez veszélyes manővert végrehajtani, az ő felelőssége és kötelessége meggyőződni arról, hogy elvégezheti a manővert. Egyrészt ott van a bizalmi elv, indexszel jelzem a szándékom, bízom abban, hogy mások látják. Na, ez már ott sérül, hogy a többség azért kb. a kormány tekerésével egyidőben teszi ki azt a rühes indexet, nem járatja két másodpercen át, JELEZVE a SZÁNDÉKOT. Másrészt meg hiába bízom abban, hogy mások jófejek, és bízhatnak abban, hogy én is az vagyok, ott van a defenzív elv is: bízok benned, de azért feltételezem, hogy meg akarsz ölni, ezért triplán körülnézek. Ne haragudj, aki két másodperc alatt 2-3x belepillant a tükörbe, az látja, hogy abnormálisan gyorsan közeledik valaki, teháta biztonság kedvéért nem kockáztat egy irányváltást. A suzukis papíron még ha nem is szegett szabály, nem sok életösztöne volt. Én nem ilyen mentalitással vezetek, akkor sem, ha egyedül ülök az autóban, akkor meg főleg nem, ha az egész családomat szállítom.
máj. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Morzsi007 ***** válasza:
84%
Ha nagy tempóval haladt a két prémium márka és látták előttük a Suzukit, akkor ők már megkezdhették az előzést, nem az utolsó pillanatban váltottak sávot. A Suzukis vagy nem tudta megállapítani, mekkora tempóval jönnek, vagy nem is vette észre őket. Itt mindenki hibás valamilyen szinten, kezdve a gyorshajtókkal.
máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha nem csak a törvényt nézzük (a bíróság többnyire azt nézi, nem angolszász jog van nálunk és nem független, civilekből álló esküdtszék), hanem érzelmet is viszek bele, akkor a két gyorshajtó nettó gyilkos bűnöző. A suzukis meg szimplán egy közúti közlekedésre alkalmatlan mazsola. Rossz kombináció. De hogy valamekkora felelőssége mindegyiknek lesz, mert ezt ÉSZRE KELLETT VOLNA VENNI, az tuti. Más szabálytalansága nem teszi okévá az én szabálytalanságom, és ez minden irányba igaz.
máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 MGéza ***** válasza:
100%
Rossz a kérdésfeltevés. Miért? Nem lehet ráelőzni, persze csak abban az esetben ha előbb kezdi a műveletet, magyarán és röviden a KRESZ szabály arról szól hogy két irányt változtató és azonos irányból érkező jármű közül annak van elsőbbsége, amelyik már megkezdte a műveletet. A nő valószínűleg belenézett a tükörbe, látott egy fényszórót és úgy ítélte meg, hogy még messze van, tehát kanyarodhat. Ez a bizalmi elv hogy én szabályos vagyok, akkor a többiek is azok. A többi csak az ügyvédek szerecsenmosdatása, akinek van pénze drága autóra, annak van jó ügyvédre is...
máj. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
#5 Csakhogy a tükörbe nézve nem egy fényszórót kell látni, hanem kétszer kell belenézni, és a két "mérés" alapján megbecsülni a sebességét. Aki annyira egybites, hogy erre nem képes, az ne vezessen.
máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki megelőz egy balra kanyarodót, az szabálysértés. Ha a balra kanyarodó nem figyel és bekanyarodik az előző elé, az baleset. Az előzőt megbüntetik szabálytalan előzésért, de a balesetért a balra kanyarodó lesz a hibás KIVÉVE ha az előző olyan mértékben túllépte a sebességhatárt, amire a balra kanyarodónak nem kell számítania, mint a fenti esetben is. De alapból balra kanyarodásnál figyelned kell arra is, ha szabálytalanul próbálnak megelőzni és nem kanyarodhatsz eléje.
máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt ezen nem sokat kell mérlegelni. Döngetett egy hülyegyerek a drága Mercivel 90 helyett 240-el, felkente magát a fára és beledöglött. Nem kár érte, egy hülyével kevesebb.

Nehogy már elővegyük szerencsétlen Suzukist! Nyilván nem tudta felmérni a hülyegyerek sebességét, ezért biztonságosnak gondolta a kanyarodást. Még szerencse, hogy nem ő halt meg.

Az ilyen versenyvérűeket ki kellene iktatni a közúti forgalomból, mert semmi keresni valójuk ott!

máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6%
Csakhogy de, fel kellett tudnia mérni a sebességet, és ő sem való közútra, ha erre nem képes.
máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

240-es tempónál 66m-t tesz meg másodpercenként a kocsi. Amíg bekanyarodik, eltelik legalább 5 mp, azaz amikor a Suzukis hátra nézett, a hülyegyerek még 300m-re volt, ami normális esetben bőven elég lett volna a bekanyarodásra (90-es tempóval 12 mp).

Nomeg, ha nem száguldozik, akkor esetleg le is tud fékezni. Ne védjük már folyton azt, aki a megengedett sebesség két és félszeresével megy, mert azt hiszi, ő a májer gyerek!

máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!