Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tartják a kamionok...

Miért nem tartják a kamionok a követési távolságot? Se előzni nem tud, mert megengedett max. sebességgel megyek, se megállni, ha fékeznék vmi miatt.

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 17:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
A kamionosokban is kialakul egyfajta csőlátás. Hogy az elmúlt 15-20 év egymillió kilómétere alatt nem volt balesete akkor miért pont a következő pár kilóméteren lenne.
2022. dec. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Milyen eszközzel közlekedve mégy a maximális megengedett sebességgel?
2022. dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Személyautó.
2022. dec. 28. 19:47
 4/28 anonim ***** válasza:
21%
Ha maximális sebességgel mennél, nem tudna utolérni
2022. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha te személyautóval a megengedett 130-cal mész, nem tud mögötted menni a kamion, mert leszabályoz neki 90-nél, ennyivel szoktak menni.
2022. dec. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

#5 Gondolom nem autópályára gondol a kérdező hanem országútra, ahol ha óra szerint a megengedett legnagyobb sebességgel megy az valójában csak 83-84km/h így érthető ha a kamion a seggébe van.


Nyilván nem mondom, hogy helyes ez de a kamionosok nem a szomszéd faluba mennek általában így nekik az a 6-7km/h is sokat jelent hosszabb távon, előzni meg egy akkora géppel nem célszerű ilyen kismértékű sebességkülönbség esetén mert nagyon hosszú egyenes szakasz kellene hozzá egyrészt, másrészt meg ha kicsit is emelkedik az út már nem jön ki a lépés.

Így inkább a seggedbe tapad.

2022. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nem autópályán megyek, de városban 50 - nel, településen kívül 90-nel. Jöhet vad, kilépő gyalogos amikor fékezni kell.
2022. dec. 29. 05:36
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez olyan gyakran fordul elő veled, lehet, hogy nem a megengedett sebességgel mész mégse, hanem lassabban, és ez idegesíti a sietős kamionosokat.

Az autók többségének órája többet mutat, mint a valós sebesség, mert csak kerékfordulatot figyelnek. Akkor pontosak, ha a típusra engedélyezett legnagyobb átmérőjű és vadiúj kerekek vannak felrakva. Kisebb és kopott gumikkal simán mutatnak akár 8-10 %-kal is többet. Én sokszor látok olyant, hogy szembeforgalom esetén, ha az előzés lehetetlen, a sor elején valami 43 körül megy valaki. Vigyáz, nehogy véletlenül 51-re emelkedjen az órája mutatója, mert akkor egyből vinnék az életfogytiglaniba, ezért inkább 47-en tartja, a kis gumik miatt meg eleve kevesebbel megy 4-gyel... Nyilván joga van így menni, de nyilván dühítő annak a 15 embernek, aki mögötte megy.

Lakott területen egyébként 3500 kg felett csak 70 a megengedett, tehát már azzal is szabályt sért a kamionos, ha valós 80-nal haladónak a seggében megy.

2022. dec. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
16%
Minek méssz te ki a közútra , ha csak a baj van veled.
2022. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Na, ha te személyautóval úgy közlekedsz, hogy állandóan a fenekedben van egy kamion, akkor ahogy a #8-as írja, te vagy a tötymögő. A tötyörgőket én is útálom. Szeretek szabályosan közlekedni, de ha a kocsisor a városban nem 50-nel, hanem 56-tal halad, akkor haladok én is a sorban 56-tal. Ne kelljen előzgetni engem, és ne emlegessék Anyámat...

Szóval inkább alkalmazkodok a forgalom ritmusához, mintsem én legyek a kivétel, akire állandóan mindenkinek oda kell figyelni. És országúton sem büntettek meg soha azért, mert a sor nem 90-nel húzott el a VÉDA alatt, hanem 97-tel. Soha nem jött még bírság, pedig naponta két alkalommal is elmegyek alatta. És úgy, ahogy a többiek. Ha 80-nal mennek én is 80-nal megyek, ha 97-tel mennek, én is annyival megyek. Sosem vágytam arra, hogy vezérürü legyek, és mindenki utánam jöjjön és nyissak egy második konvojt azzal, hogy lemaradok az előttem menőkről...

2022. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!