Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha jobbra kanyarodik valaki,...

Ha jobbra kanyarodik valaki, nem kell elsőbbséget adnia a szemből jövőnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az elsőbbség adás kötelező tábla alatti jelzés szerint a szemből jövők közlekednek a védett úton.



2023. jan. 2. 11:30
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

#18


A tábla egyértelműen mutatja, hogy a szemből érkezők haladnak a védett úton. Ráadásul ők egyenesen haladnak, tehát a jobbról bekanyarodóval szemben elsőbbségük van, mert a jobbról bekanyarodónak sávot kell váltania, ha egyenesen akar haladni. Az ugye megvan, hogy ebben az esetben az egyenesen haladónak van elsőbbsége?

2023. jan. 2. 12:29
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenesen megy, hanem balra kanyarodik.

Innen nézd meg:

[link]


És egy 2012-es állapot.

[link]


Egyértelmű, hogy balra kanyarodik

2023. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a saját sávján belül megy egyenesen, amikor bekanyarodott, tehát te jobbról nem vághatsz be elé.
2023. jan. 2. 12:39
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

23. Miután beégtél a dologgal, most tereled másfelé.

Senki elé nem szabad bevágni, de újra írom, itt kanyarodó járművek vannak, senki nem megy egyenesen.

A sáv vonalvezetések csak akkor lenne érdektelen, ha főútvonal lenne, de én sehol nem látok főútvonalat a régi felvételeken.

Mindkét iránynak szabad jelzése van. Én jobbra kis ívben kanyarodok. Tehát kettőnk közül nekem van elsőbbségem.

Hogy valahol, kilométerekre van egy főútvonal kezdete tábla, azt honnan a manóból kell tudnom?

2023. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Összegzésként elmondható, nekem is igazam volt, hogy úgy, abban a formában nem stimmel valami, amire aztán a 13-as válasz rá is világított. Meg nektek is igazatok volt, hogy a lámpa felülírja a táblát. De ettől még tény, az a kereszteződés abban a táblázási formában nem létezhetett volna.
2023. jan. 2. 12:43
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Vámház körút, Szabadság híd, Bartók Béla út főút, akkor valóban nem.

A friss felvételeken a híd előtt látok egy főútvonal vége táblát a Vámház körúton. A Gellért térig érve én nem látok főútvonal kezdetét.

2023. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

#24


Nem égtem be, csak nem érted, hogy mit mondok. A jobbra kanyarodónak nem a belső sávba kell egyből kanyarodnia, hanem a külsőbe, míg a szemből jövők egyből a belsőbe kanyarodnak. Tehát, ha a jobbra kanyarodó egyenesen akár továbbhaladni, be kell sorolnia a belső két sáv valamelyikébe. Ilyenkor van elsőbbsége annak, aki egyenesen halad, nem besorol.

2023. jan. 2. 12:48
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Aki egyenesen halad, az NEM a hídról jön.
2023. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A rakparton jövők haladhatnak egyenesen. De olyan meg nincs, hogy mindenkit engedjen a lámpa. Ha mehetek jobbra, akkor a balról jövőknek nem lesz szabad jelzése.

2023. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
53%

ez egy rendkívül veszélyes kereszteződés, amíg úgy volt, ahogy a videón, mindig ment a dudálás meg a mutogatás. minden nap erre jártam.

valamit variáltak időközben, egy időben azt hiszem nem volt lámpa a Gellért felől jövőknek, de még mindig rámozdulnak a szemből kanyarodó autósok a hídról jövő balra kanyarodó biciklisekre, akik meg a megtévesztő felfestés + vonalvezetés + zöld lámpa miatt azt hiszik, ők védett úton haladnak

2023. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!