Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha gyalogos direkt lassan...

Ha gyalogos direkt lassan megy át előtted ott ahol nincsen lámpa se zebra és nem is kanyarodás tehát nincs elsőbbsége rádudálsz?

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 07:23
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
9 nem elutesrol szól a kérdés. Ráadásul látszik rajta hogy ezek az okok vannak e vagy csak szívatni akar másokat.
2023. jan. 5. 09:38
 12/30 A kérdező kommentje:

10 van egy átmenet is amikor nem direkt kiszabásból hanem túlfelett egó miatt nem siett ott ahol szabálytalankodva tart fel másokat. Ez mondjuk csak illetlenség (mármint a szándékos kiszabaas helyett, szabalytalankodasnak szabalytalankodas)


És ha dudalsz hogyan teszed? Messzebbről vagy ha már mellé értél?

2023. jan. 5. 09:42
 13/30 anonim ***** válasza:
77%
Nos,ha egy sofőrt ilyen könnyen ki lehet hozni a sodrából akkor ne üljön volán mögé.Aki gyorsan el tudja veszíteni az önuralmát,az veszélyes magára és másokra is.Higgadság...
2023. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Ez inkább a 9-esre érvényes aki a gyalogos elütésére gondol akkor is mikor dudálásról szól a kérdés
2023. jan. 5. 09:52
 15/30 anonim ***** válasza:
56%
Én vagyok a 9-es,és a 13-as is...Miért is akarsz mindenáron dudálni?Éreztetni akarod vele hogy ő "csak"gyalogos,míg neked autód van?Ha úgy érzed ez kell a lelki békédhez,akkor dudálj.Ha pillanatnyi figyelmetlenségből lép le a járdáról,akkor segít a duda.Ha nem képes felfogni tettének súlyát,hiába dudálsz.Ha épp elhagyta az asszony és valakin bosszút akar állni,a dudálással csak provokálod.Hagyd a fenébe,menj tovább.
2023. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
67%
Nem szoktam, ha nincs fedélzetid, akkor nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, max lehet anyázni, meg mutogatni, de nem mész vele semmire
2023. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
9-13-15 neked nyelvi tovabbkepzes kell
2023. jan. 5. 12:10
 18/30 Alex Fly ***** válasza:
51%
@5: miből gondolod, hogy szabálytalan? A kérdésben erről nem esett szó...
2023. jan. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
66%

#18

Ha olyan helyen megy át, ahol nincs elsőbbsége, neked (autósnak, kerekparosnak stb.) pedig nem adja meg az elsőbbséget az átkelés során, akkor szabálytalanul járt el. Erről van szó a kérdésben.

A kérdésre válaszolva pedig nem volt még ilyen helyzetem. Ha lenne, akkor pedig abszolút helyzetfüggő, hogy a megfelelő mértékű lassítás mellett dudálnék-e. Ami biztos, hogyha lámpás gyalogátkelőnél nekem zöld, neki pedig piros, akkor dudálnék, ha a fékre kéne lépnem miatta. Alapból nem feltétlenül, maximum ha intenzívebb fékezés szükséges ahhoz, hogy ne üssem el.

2023. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
51%
Ez jó-nyelvi továbbképzés,nekem...Csak néhány példa az irományodból:tovabbkepzes,túlfelett,siett,kiszabaas,elutes-a többit nem olvasom el még egyszer...
2023. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!