Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jó lenne, ha sokkal több...

Jó lenne, ha sokkal több rendőr lenne az utakon, és sorra állítanák meg a közlekedőket ellenőrizni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 14:49
 1/10 anonim válasza:
91%
csudajó
2023. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Sokkal jobb az lenne, hogy a szabálytalankodókat kiszűrnék és sokkal szigorúbban büntetnék meg.
2023. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát hogyne!

Aztán amikor tényleg sürgős dolgod van a város másik végén, de 2-3 kilométerenként megállítanak igazoltatni -mert az egész várost átfogó ellenőrzés folyik- akkor megkérdezném, hogy miért is vagy ideges? ;)

2023. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Konkrétan milyen ellenőrzésre gondolsz? Sebesség, iratok, szonda, felszerelés? A száguldozókat büntetném én is, meg aki mattrészeg, de egyébként minek szivatni a jónépet? Ami engem zavar pl. az a tilosban parkoló egyén, aki miatt nem lehet belátni a kereszteződést. Na, az ilyeneket figyelmeztetném.
2023. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem arra gondol, hogy be van-e kapcsolva az oldalt lévő refik, működik-e megállító refi, és tényleg körbeforog-e a 360 fokos kerék.
2023. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Gyakoribb rendőri ellenőrzésre mindenképpen szükség volna, mert aki száguldozik, vagy ittasan ül be az autójába, az pont azért meri megtenni, mert rettentő kicsi a lebukás veszélye. Meg nem azt kell nézni, hogy alkalmanként feltartják pár percre az embert, hanem, hogy csak így lehet kiszűrni a veszélyesen, jogsi, biztosítás nélkül, vagy ittasan közlekedőket, akik lehet,hogy holnap egy itteni kommentelőnek, vagy családtagjának okoznak kárt.
2023. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Az se lenne baj, ha néha-néha tényleg ellenőriznék a jónépet. Én napi szinten vezetek, az utóbbi 10 évben talán 3x állítottak meg. Kétszer megfújattak és jó utat kívántak (1 perc), egyszer igazoltatott is egy rendőr, de kétszer is bocsánatot kért, hogy megállított, mert távolról indiánnak nézett apám régi autójával (de hát akkor csak mutassam már meg a papírjaimat).

Ilyen alapon nem sok esélyem lenne lebukni, ha mondjuk rendszeresen hullákat szállítanék a kocsiban, a heroinos bőröndökre fektetve.

Viszont amiért nagyon fontos lenne a rendőri jelenlét: hogy legalább minden századik szabálysértőt megbüntessenek. Annyi már elég is lenne a közlekedési morál hatalmas javulásához. Jelenleg talán tízezer szabálysértésre ha jut egy büntetés. Így teljesen mindegy, mekkorára nőnek a büntetési tételek papíron, ha a gyakorlatban egy fillért se fizettetnek senkivel, mert nem fogják meg.

A határvadászok helyett a közúti ellenőrzést kellene futtatni.

2023. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem lenne baj, de akkor ne direkt sz*patós helyekre álljanak, ahol alig van baleset, csak tudják, hogy sokan gyorsítanak hamarabb a város tábla fele vagy nem lassítanak gyorsan a város tábla fele... Mert az semmi másra nem jó, csak pénzt szedni, pláne ha évek óta még csak baleset se volt ott:D (vidéki közepes városban nálunk ez a szokás)


De amúgy valóban a büntetéseken kellene növelni.

2023. jan. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát az nyilván értelmetlen már most is, ha sebességbetartásra nevelés helyett pénzbeszedés a cél. Mikor egy kanyart simán be lehet venni 60-nal, de valami agyament kirakott a kanyar elé 200 m-rel egy 30-as táblát. Ott, ugye, az ember csak a kanyarban fékez, a táblánál még simán megy 50-nel, mert teljesen értelmetlen 30-cal egy egyenes úton.

Na de nem is a sebességmérésekre gondoltam én (érdemi módon persze az se árt), hanem a forgalom figyelésére. Pl. mikor a záróvonalon előznek 80-nal. 2 m-ről követik a többi autóst. Következetesen nem indexelnek. Bemennek a behajtani tilosba, szembe a forgalommal. Megállnak a tilos helyen, vészvillogóval (vagy anélkül), lezárva az egyik sávot. Olyat is láttam már, hogy piros volt a lámpa, mikor jött az illető, de épp elfogyott a keresztforgalom, hát nagy gáz, index nélkül balra el.

2023. jan. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a súlyos baleseteket nem a gyors/lassúbb /időnként szerencsétlenkedő emberek követik el. Hanem az alkoholista, drogos, szándékosan elmebeteg módon vezető agresszív emberek. Ezeket kellene kiszűrni...
2023. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!