Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy keresztezodesnel az...

Ha egy keresztezodesnel az uton balra kanyarodva a terelovonal is úgy van festve hogy kanyarodik, akkor az most egy kanyarodo fout vagy megsem(mert tabla nincsen)?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs tábla, szerinted?


Felfestést adott sávra használják, kötelező haladási irány.

2023. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, a felfestésről, meg a kanyarodásról a nyilak jutottak eszembe. Az lenne a kötelező haladási irány. És azt is jelzik táblával.

A kanyarodó terelővonal csak a sávot jelzi. Ha nincs tábla, akkor az nem kanyarodó főút.

2023. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Még egy hozzáfűzésként leírom, mert elég sok kérdés van kanyarodó, vagy annak tűnő útvonalról, meg irányjelzésről.


Kanyarodó főútvonalat nem feltétlenül jelzik ilyen külön táblával:

[link]


Ha korábban jelezve volt a főút tábla, és nem volt a kereszteződés előtt főútvonal vége tábla, ott is kanyarodó főút van.

2023. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 ahaa szoval ha ki volt teve hogy fout és kanyarodik csak akkor kanyarodo

Amúgy meg sima

Mert van itt 2 falu egyiknel sincs tabla

És az egyikre ramondjak hogy kanyarodo fout

2023. febr. 8. 14:40
 5/13 anonim ***** válasza:

3

Erre tudnál linkelni szabályt, vagy cikket?

Nekem ez eléggé kétségesnek tűnik.

Ha korábban volt főút tábla, akkor az nem kanyarodik el úgy, hogy nem jelzik. Mert hát, miből kellene tudni ezt annak, aki nem helyi lakos? Még a felfestés is kevés, említsük csak a közmondásos havat, vagy éppen, hogy lekopik a felfestés.

Ha a kanyarodás nincs kitáblázva, az szerintem az út kezelőjének mulasztása, de semmiképpen se normális dolog.

4

Linkelnéd a helyszíneket, Google térképen?

2023. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5 Igazad van, van benne vmi mert mi van ha nem látszik, teljesen jogos!

És linkelnél, de sose csináltam nem tudom hogy kell :(

2023. febr. 10. 19:01
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Ha gondolod a furcsább az Tiszalúcon van, ahol a (google mapen) 3 vastagabb út találkozik. Tábla nincs mégis érdekes
2023. febr. 10. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs tábla akkor a jobbkézszabály alkalmazandó.
2023. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7

Ez lesz az. Ide tényleg illene tenni valami táblát:

[link]

Nem tudom, élőben egyértelműbb-e a a helyzet, de így kép alapján megtévesztő lehet. Még akkor is, ha látni szemből a macisajt hátulját.

(Linkelés: az utcaképnél a címet tartalmazó fekete téglalapban ott a három pont. Erre katt, és kép megosztása. Utána link másolása.)

2023. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Ez sima egyenes főut egyszerű kereszteződéssel, nem kanyarodik semmi. Jobbró STOP tábla, balról elsőbbségadás...
2023. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!