Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Erre a helyzetre mi a Kresz...

Erre a helyzetre mi a Kresz szabály, kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Adott parkolóban egyenes úton tolat egy kocsi és a parkolóhelyről orral előre jár ki a másik kocsi. Melyik vezetőnek kell megadnia az elsőbbséget hogy ne legyen ütközés?
2023. febr. 22. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Mivel parkolóhelyről áll ki, neki kell elsőbbséget adnia. A tolató kocsi az úton halad.
2023. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És persze a jó magyar rendőr nem így gondolta. Az úton tolatót hozta ki felelősnek.
2023. febr. 22. 22:00
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Ez azért necces, mivel a tolatast fokozott körültekintéssel kell végezni szintén a szabály szerint. Szóval ha beletolatsz bárkibe bárhogy, kihozhatnak hibasnak.
2023. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért pl. ha már kint van az autó és neki tolat, akkor az a hibás aki neki tolat a másiknak. Szerintem valami fontos részletet elhallgatsz. Nincs az az isten hogy pontosan erre a szitura, amit írsz, a rendör azt mondja hogy az úton tolató a hibás.
2023. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ez történt amit leírtam. Mit hallgatok el? Meg miért hazudnék egy anonim oldalon? Minek?
2023. febr. 22. 22:38
 6/23 A kérdező kommentje:
Tolattam, nem láttam akadályt a tükörben ő meg (gondolom körülnézés nélkül) jött ki aztán csatt, lökhárítója elején egy karcolás. Mit hallgatok el?
2023. febr. 22. 22:42
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Tolatásnál és megfordulásnál abszolút hátrányban vagy minden más közlekedővel szemben. Konkrétan nem is akadályozhatsz senkit.
2023. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Már tegnap is írtam, hogy nincs olyan, higy parkolóhely. Az a terület, amelyik parkolásra van kijelőlve nem zóna.

Az úthai ugyanolyanok, mint bármely más. Az ilyen helyen mozgók a közlekedés résztvevői.

A tolatónak senkivel szemben sincs elsőbbsége.

2023. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hasonló esetem a parkolóból kiálló autó már rég jobbra hátra kitolatott utána mentem neki.


Ha Ha Ha igaz amit írsz a biztosítónál még megvétózhatod a dolgot.

A rendőr sem ismeri az összes szabályt a személy és vagyonbiztonságot hangsúlyozzák ami akár bélyegzőként is rád süthetnek.

2023. febr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"A tolatónak senkivel szemben sincs elsőbbsége."


Az elsőbbségadási szabályok nem definiálják azt hogy akinek a részére elsőbbséget kell adni az kicsoda micsoda vagy mit csinál.

2023. febr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!