Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A lengyeleknél mióta ennyire...

A lengyeleknél mióta ennyire katasztrófa a közlekedési kultúra?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=RRJziRYRcko


Van ez a Stop Cham youtube csatorna és elképesztő videók tömkelege van fent. Nálunk is vannak utóbbi években dashcam válogatások (bp-i autósok) de azért nem ilyen szinten.


Azt hittem a lengyelek kulturáltabbak mint az oroszok, de ha nem ismerném a nyelvüket azt hinném ezek oroszok. Érdekes, hogy a csehekről nem látni ilyen töménytelen mennyiségű válogatást (osztrákokat/németeket meg nem is érdemes említeni).


Lehet, hogy mégis keleti testvérnemzetek vagyunk (kiegészítve az oroszokkal)? (sarcasm off)



2023. márc. 15. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Háát, én itt élek Lengyelországban jó ideje, de katasztrófának azért nem mondanám, nagyjából a magyar szintet hozzák, 10-20 évvel ezelőtthöz képest meg jelentős javulásról is lehet beszélni.

A StopCham óriási népszerűsége miatt a szerkesztők játszva összegyűjtenek egy-egy ilyen 15perces filmre való anyagot, talán ezért is tűnhet ijesztőnek ilyen töménységben végignézni hogy miket művelnek egyesek, főleg ha német autó van a seggük alatt...

2023. márc. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon is rengeteg hajmeresztő videó születik, Lengyelország népessége pedig a magyarországi négyszerese.

Igaz, nem élek Lengyelországban, de úgy tapasztaltam, hogy a nagy átlag a magyar színvonalat hozza. Egyik országból sem a szélsőségekre gondolok, az átlag normálisan vezet.

2023. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Európában legrosszabbak az olaszok. Youtube: Bad Drivers Of Italy

Másik paraszt ország az angol: Youtube: UK Dash Cameras

A németeknél, sőt, a hollandoknál is kijönnek néha ilyen válogatások, de messze nem olyan durvák, mint az olasz és a brit. Szoktam nézni a lengyel összeállítást is, de személyes útjaimon ott nem tapasztaltam semmi ilyesmit. A magyar vezetési kultúra simán a középmezőnyben van.

2023. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Néhány dolgot ne feledjünk:


- Magyarországon senkinek sincs egyelőre ideje, apparátusa összevágni minden beèrkező videót

- Lengyelország jóval nagyobb ország, nagyobb a merítés is

- a közlekedési moráljuk sokat javult, de tény, hogy a legutóbbi évekig nagyon lemaradtak az autópályaépítésekkel és a széles padkájú 2x1 sávos utakra alapozott főúthálózat hamar túlterhelődött. Aztán azokon az utakon meg nyomta mindenki, mint süket a csengőt. Ma mát benőtt a fejem làgya, de talàn mèg én is előztem ott úgy, hogy jöttek szemből.

2023. márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy ott rosszabb lenne a közlekedés, csak sokkal több embernek van kamera a kocsiban és van rá jogi háttér, meg emberi kapacitás, hogy feldolgozzák a sok videót.


Most nem azért mondom, de szerintem akármelyik átlag, minden nap vezető sofőr össze tudna vágni 15-20 perces videókat minden héten.

2023. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
91%

Na, azért látok itt a kamerások között is barmokat: Nekiáll sort előzni, alárendelt irány felől érkezve nem a vonalnál áll meg hanem a zebrán és csodálkozik, hogy oldalba kapják(6:08), 7:52-nél egyenrangúban nem ad jobb kezet és még dudálgat is... A legjava ahogy látom abból adódik a konfliktusoknak, hogy utoljára vizsgán használt tükröt a sofőr.

Mondjuk ez Magyarországon is bőven előfordul.

2023. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

#6

Igen, a kommentelőktől általában kapnak hideget-meleget az ilyen kamerás tagok, akik úgy küldenek be felvételt hogy maguk is szabálytalankodnak vagy agresszívak. (Kivéve ha eleve odaírja a beküldő hogy ő hibázott.)

2023. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell mindent elhinni amit látsz. Az csak egy összesités ami lefesti azonnal az adott ország közlekedési kultúráját azzal a céllal hogy az emberekben gyülölet képződjön.
2023. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Osztrák, német felvételeket alig lehet látni, mert ezekben az országokban nagyon vigyázni kell a közzététellel. Alap, hogy ne lehessen leolvasni a rendszámokat.
2023. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!