Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek megfelelő a...

Szerintetek megfelelő a követési távolság ?

Figyelt kérdés

[link]

Egyesek szerint nem.


2023. márc. 15. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Szerintem igen
Szerintem nem
13 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Az a megfelelő követési távolság, aminek a tartásával akkor is meg tudok állni ha az előttem lévőnek vészfékeznie kell. Értelemszerűen más egy dugóban araszolva és más az autópályán.


Sajnos kishazánkban a közlekedési kultúra a béka sgge alatt van ezért a közlekedésben részvevők jelentős százalékának problémát okoz ennek a belátása. Ezért van, hogy nagyon sokan szeretnek a másik sggében menni 20cm-re ami mindkettőjüket veszélyezteti, azokról a retardáltakról nem is beszélve akik úgy képzelik el az előzést, hogy elöször rámennek a másikra aztán a szakadt swift-jüket forma1-es autónak képzelve kivágnak a másik mögül.

2023. márc. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 NTBS ***** válasza:
100%
Nem.
2023. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó időben, tökéletes műszaki állapotú autóval is kellene kb. 2 másodperc.


Ez, hogy a taknyos időben, a sok ezer éves hulladék autóval fél másodperces követési távokkal autóznak, életveszély.

2023. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Durva amikor azt látni, hogy 2 kamion sem tartja a követési távolságot, és van autós aki még a kettő közé is besorol :D Nem egy életbiztosítás.


A belsősáv bérletesek meg jó ha 1 autónyi helyet hagynak egymás között, amit gondolom nem kell részletezni- Arra nem elég, hogy meg tudj ijedni mielőtt a másikba csattansz.

2023. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!