Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Angliában "balkezes szabály" van?

Angliában "balkezes szabály" van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
igen
2010. okt. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ott is jobbkézszabály van. Ráadásul bal oldali közlekedésnél jobban is használható.
2010. okt. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2. tudja jól. Azért praktikusabb, mert az autó jobb oldalán ülve sokkal könnyebb észrevenni a jobbról közeledő járműveket, amelyeknek elsőbbséget kell adnunk.
2010. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
hoppá... ezt benéztem... :(
2010. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Megerősítem a jobbkéz szabályt.
2010. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

" 2. tudja jól. Azért praktikusabb, mert az autó jobb oldalán ülve sokkal könnyebb észrevenni a jobbról közeledő járműveket, amelyeknek elsőbbséget kell adnunk."


Ez marhaság. Azon az oldalon, ahol ülsz sokkal többet kitakar az A-oszlop (nagyobb a holttér). Tehát a jobb oldali ülésről rosszabbul látsz jobbra, mint a bal oldali ülésről. De ettől függetlenül ott is jobbkéz-szabály van.

2010. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Angliában NINCS se jobb se balkézszabály. Minden kereszteződés táblázott, de gyakori a körforgalom is.

[link] - 4. bekezdés

2010. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

19:37-esnek igaza van!

"There’s no priority to the right (or left) on British roads (unlike, for example, the continental priority to the right). At all crossroads and junctions, there’s either an octagonal stop sign with a solid white line on road or a triangular give way sign (dotted white line on road), where a secondary road meets a major road."

2010. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Albu ***** válasza:

Meglepne, ha a földutakat is tábláznák. Fura, ha tényleg nincs szabály. Jóval olcsóbb, mint a tábla.


(Amíg nálunk is balra hajts volt, és hozzá jobbkézszabály volt: nem az anyós fején át kellett elsőbbséget adni, mint ma.)

2016. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vezetek akkor valóban jobban látok jobbra (bal vezetőülés), DE ha a nálam nagyobb apám ül mellettem (és szintén éppen én vezetek), onnantól semmit se látok jobbra, vagy QR-va nagyot hajolhatok előre (a kormánynál is előrébb rakhatom a fejemet és úgy fordítom jobbra), vagy kérhetek tőle jobbnézést.
2021. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!