Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Angliában az egyenrangú...

Angliában az egyenrangú útkereszteződésekben is jobbkéz-szabály van?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Balkézszabály!Durva.
2011. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Nincs sem jobb, sem balkézszabály a brit utakon.


"There’s no priority to the right (or left) on British roads (unlike, for example, the continental priority to the right). At all crossroads and junctions, there’s either an octagonal stop sign with a solid white line on road or a triangular give way sign (dotted white line on road), where a secondary road meets a major road."

2011. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves mondoshawan !

Légy szíves írd meg, honnan mazsoláztad ezt az idézetet.

Nemsokára megyek angliába, szeretnék utánaolvasni bővebben is.

Köszönöm.

2011. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok minden van a brit közlekedési szabályokról és táblákról:


[link]

2011. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

tehat angoloknal NINCS olyan hogy egyenrangu ut?? ez eleg erdekes, random raboknek valamelyikre hogy az lesz a magasabbrendu? hm. fura.


Amugy a balkezszabaly lenne logikus. A jobbkezszabaly nem azert lett jobbkez mert hasrautottek, hanem mert jobbrahajts van, tehat ha a jobbrol jovot kell elengedned a balrol jovot nem, akkor ugye elorebb tudod dugni az orrodat hogy lasd a keresztezodest. Aki balrol jon az meg meglat, es tudja hogy neki kell teged elengedni.

Balkezesen veszelyesebb lenne.

2011. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Jó h. nem tudtam, h. nincs balkézszabály, és már megúsztam vazze. Logikus volt h. van, úgy is mentem, de persze nagyon defenzíven, ezért nem lett semmi baj...
2011. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Albu ***** válasza:

Balkézszabály lenne a logikus a briteknél? Fenéket, pont nálunk lenne logikus.


Amíg balra hajts volt, és hozzá jobbkézszabály volt: nem az anyós fején át kellett elsőbbséget adni, mint ma.

2016. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Ez pont így van. Egy másik kérdés* alatt valaki azt írta, hogy szerinte azért lenne nálunk jobb a jobbkéz és a balosoknál lenne rosszabb a jobbkéz, mert a vezetőoldalon takar jobban az A-oszlop, az anyósoldalon üresebb téren nézhetsz át. Hát, ez CsAk AkKoR igaz, HA egyedül vezetek, akkor valóban jobban látok jobbra (bal vezetőülés), DE ha a nálam nagyobb apám ül mellettem (és szintén éppen én vezetek), onnantól semmit se látok jobbra, vagy QR-va nagyot hajolhatok előre (a kormánynál is előrébb rakhatom a fejemet és úgy fordítom jobbra), vagy kérhetek tőle jobbnézést... Tényleg az utas "fején át" kell elsőbbséget adni ma, ha van utasod.


* https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

2021. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!