Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 26-oson közlekedők, Dusnokpusz...

26-oson közlekedők, Dusnokpuszta nem lakott területnek számít?

Figyelt kérdés
Mert amióta eszemet tudom, mindenki legalább 70-el megy arra. Ha én 64-el megyek, előznek is ki ami nem zavar, csak tényleg nem értem miért megy ott mindenki gyorsabban? Azért mert csak az egyik oldalon vannak házak, ezért ugy érzik magukat az emberek, mintha lakott területen kívül lennének?
2023. ápr. 17. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem jártam arra, de mégis egyszerűen eldönthető a kérdésed.

Van kint lakott terület kezdete, vége tábla, vagy nincs?

2023. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

27-es! De igen, innentől:

[link]

Akkor is az, ha az út mellett nincsenek házak. A tábla vonalától csak 50-nel szabad menni.

2023. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Természetesen van, és tudom, hogy az. Csak azt nem értem, hogy miért megy arra mindenki gyorsan. És nem önkéntes rendőrködni akarok, ez kiskoromtól van ez a dolog, és ténylegesen nem értem miéet 80-al megy mindenki kb.
2023. ápr. 17. 14:54
 4/14 A kérdező kommentje:
A busztól kezdve a rendőr autóig ember nem ment még arra 50-el.
2023. ápr. 17. 14:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben az áll, hogy nem lakott területnek számít?

Erre egzakt módon meg lehet felelni, ahogyan tettem.

Hogy ki miért nem tart be szabályokat, arra értelmes magyarázat nemigen van.

2023. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem 27-es? Amúgy nem feltétlenül kell a tábla vonalától 50-nel menni. Ha pl. a tábla előtt volt egy akármilyen korlátozó tábla, pl. 70-es, akkor a lakott területen is az első kereszteződésig 70 a korlát, nem 50, mert az 50-et lakott területen szabály mondja, amit a tábla felülír, ha nincs feloldó tábla, akkor első kereszteződésig marad a 70. Amúgy térképen megnézve itt inkább az történik, hogy annyira a település mellett megy az út, hogy az emberek lesz*rják, mert még ha akarna is kutya-gyerek az útra toppanni, messziről látható, van-e valaki az út közelében. Nem támogatom az ilyen jellegű gyorshajtást, én nem csinálnám, de sajnos ilyenek az emberek, ha nem látják értelmét a lassításnak, nem fognak lassítani. Erre nyilván az lenne a megoldás, ha rendszeresen random időpontokban odaállnának a rendőrök, mert amíg nincs az országban normális közúti ellenőrzés, senki nem fog normálisan közlekedni.
2023. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocs, de a 27-es. Csak azért irtam 26-ost mert általában aki erre megy az 26-os fele megy végül.
2023. ápr. 17. 18:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Annak számít, de csak néhány éve tették ki a táblát. 2018-ban még csak zöld közigazgatási tábla volt kint.

Szerintem sokan megszokásból közlekednek, arra járnak napi szinten és fel sem tűnik nekik, vagy úgy gondolják felesleges és leszarják.

Felénk ahol lakom is volt hasonló:

Kisváros központja, adott utca egyik széle keskeny, másik része széles. A keskeny részét egyirányúsították (persze településszerkezetileg/forgalom irányát/jellemző úticél irányát tekintve pont nem a jó irányba). Ennek már kb. 15 éve.

Ehhez képest még ma is rendszeresen behajtanak a behajtani tiloson és mennek a forgalommal szemben, az első pár évben pedig rendszeres volt, hogy megálltak a behajtani tilos tábla előtt, majd behajtottak. Azt már mellékesen jegyzem meg, hogy pont ebben az utcában van a rendőrség is, de nem foglalkoznak vele, mert itt mindenki ismer mindenkit, meg mindenki cimborája mindenkinek...

2023. ápr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a 2019 júniusi felvételen még zöld tábla volt:

[link]

A 2021-es google streetview-n már fehér, lakott terület tábla van:

[link]


Tehát valamikor 2019-2021 között válhatott lakott területté.

Tehát alig 2-4 éve. Megszokásból mennek az emberek.

2023. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Tehát értetlenül állsz az előtt, hogy valaki szabálytalanul megy?


“ Mert amióta eszemet tudom, mindenki legalább 70-el megy arra. Ha én 64-el megyek, előznek”


Zavar, hogy mások 50 helyett 70el mennek, de te 50 helyett 64-el mész.

Állj a tükör elé és kérdezd meg, én miért szarom le a szabályokat. Vagy ha ez a kérdés nem foglalkoztat, másokat se akarj megérteni.

2023. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!