Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért a sofőrt okolják a...

Miért a sofőrt okolják a veronai buszbaleset miatt?

Figyelt kérdés
Nyilván ő is hibás volt, de a legnagyobb hibás a főnöke volt, mert a póttartályt és a pótüléseket is ő szereltette be és nyilván a sofőr is hibás volt, mert elvállalta az utat, de lehet, hogy a főnöke megfenyegette, hogy ha nem, akkor nem kap fizetést vagy kirúgják...
2023. ápr. 22. 21:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Mert tudta, hogy alvási betegsége van, nem vezethetne, mégis elvállalta a fuvart.
2023. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Még ha úgy is lenne, ahogy leírtad, akkor is hibás lenne a sofőr. Egy buszsofőr, mozdonyvezető, utasszállító pilóta stb. mind felelősséget vállal az utasokért, abban a pillanatban, hogy elindítja a motort...
2023. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt a főnöke is tudta. Ezek után ki a legnagyobb hibás? Pontosan, a főnöke. Mégis mindenki csak a sofőrt hibáztatja. Ha beírod a netre, akkor egyből olyanokat ad ki, hogy a sofőr, a sofőr, a sofőr, a sofőr... A cég vezetőjéről meg nem beszél senki...
2023. ápr. 22. 21:40
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Köteles lett vilna megtagadni a munkavégzést az átalakított járművön.

Az ő döntése volt. Félti az állását? Abba bem hal bele senki.

Az alvászavarról is tudott.

2023. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Én mem mondtam, hogy ő egyáltalán nem hibás, de szerinted a kettő közül ki a nagyobb.
2023. ápr. 22. 21:52
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
A híd lába, ki más.
2023. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Mondok egy példát.


Van egy frissen végzett mentőtiszt akit felvesznek az egyik mentőállomásra.

A főnök (vagy állomásvezető) tisztában van azzal, hogy ő még kezdő és semmi tapasztalata nincs, mégis alkalmazza és ki kell mennie mindenféle esethez amihez kihívják.

Viszont onnantól kezdve, hogy ő kiér a beteghez csakis az ő felelőssége lesz, hogy mi fog történni a beteggel. Hiába merül fel valamilyen olyan komoly komplikáció amivel ő még nem találkozott és kerül tanácstalan helyzetbe....ha miatta hal meg a beteg akkor a kezdő tiszt lesz a felelős és ő megy a börtönbe és nem az állomásvezető vagy a mentésirányító. Pedig hát az állomásvezető tisztában volt azzal, hogy zéró tapasztalata van.


Ha valamire nem állsz készen akkor azt jelezni kell, tanácsot kell kérni és nem eszetlenül önfejűen cselekedni. Ennyi az egész. Senki màs nem fog miattad felelősséget vállalni.

2023. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Azért van egy kis különbség a között, hogy valaki kezdő, vagy, hogy eleve nem is vezethetne
2023. ápr. 23. 06:36
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

"eleve nem is vezethetne"


Így van, tudta jól a sofőr hogy nem vezethetne, mégis vezetett. Én is buszsofőr vagyok és szerintem 100%-ban a sofőr a hibás.

2023. ápr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
És a Pizolit vezetőjét nem tartod hibásnak?
2023. ápr. 23. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!