Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni, ha figyelmetl...

Mit lehet tenni, ha figyelmetlenségből a buszsávba kanyarodom és ott ragadok?

Figyelt kérdés

Budapesten jártam és a pesti oldalon, és jobbra soroltam a buszsávba kanyarodáskor és érkezéskor is a buszsávba érkeztem, de nem tudtam visszasorolni a baloldali sávba akkora volt a sor. Hiába raktam ki a bal indexet, nem engedtek be.


Rendőr épp nem állított meg és szerencsére nem jött busz, de akkor is kellemetlen volt. Ilyenkor ti mit csináltok? Hogy lehet ezt korrigálni?



2023. ápr. 27. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Semmit
2023. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Hivatalosan megállsz, indexelsz és megvárod, hogy biztonságosan sávot tudj váltani.

Mondjuk, amikor egyértelmű, hogy bénázok és nem tolakodni akarok és kibaxásból nem enged vissza senki, ezzel kihozzák belőlem a tahót.

Ilyenkor én előrébb megyek és bevágok az elé, aki nagyobb helyet hagy maga előtt.

2023. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen. Rosszul éreztem magam egy kicsit. Viszont nem álltam meg, hanem csak lassítottam és kb 30-al mentem. Legközelebb megállok. Még jó hogy nem jött bussz...
2023. ápr. 27. 22:43
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Pesten nincs KRESZ, tökmindegy mit csinálsz, nem állít meg a rendőr. Ha indexelsz sokan szándékosan nem is engednek be.

Ne állj meg, az a legrosszabb, haladj, és erőszakold be magad valahova.

2023. ápr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk buszsávért pont, hogy de, megállít.


Annyit tehetsz, hogy bal index, lassan tolod az autót a külső forgalmi sáv felé , közben nyilván ne felejts el előre is nézni a tükör bűvölése közben. Aztán ha megérkezik mögéd a busz, akkor minden mindegy: vagy szabálytalan leszel és a buszsávban haladsz egy darabon, vagy tahó / béna leszel és fel tartasz 30-90 embert. Jártam én is így és még tükörbe tudok nézni :)

2023. ápr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha lebuksz, fizetsz mint a katonatiszt.

Minden más esetben elhúzod onnan a cskot amilyen gyorsan csak lehet.

2023. ápr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Én egyszer jártam úgy, amikor először Pesten vezettem, hogy félreálltam, hogy a mentőautót elengedjem, és utána megindul a sor, és csak memtek, csak mentek, számoltam, a 19. autós volt aki beengedett. Az emberekből kihalóban van az udvariasság és az empátia. ☹️
2023. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az nem udvariasság és empátiahiány. Bunkóság megléte.

De te is lehetnél egy kicsit határozottabb, ha valaki csak ott várja a csodát, arról nem lehet eldönteni mégis mi a jóistent akar.

2023. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Továbbmész és kifizeted a bírságot, ha megállít a rendőr. Ha nem állít meg, akkor örülsz, hogy megúsztad ennyivel.
2023. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41%
30 vagy 60 napig lehetnek álmatlan éjszakái, hogy kap-e levelecskét. De még a Bp-i autósoknál is viszontláthatja magát.
2023. máj. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!