Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közigazgatási bírság be nem...

Közigazgatási bírság be nem fizetése, és fellebezés. Mikor, hogyan?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni a sztorit.

Egy lakótelepen, emeletesház aljában lévő üzletben dolgozom. Autóval járok, és az épület mögött közvetlen szoktam legtöbbször parkolni, mint ahogy néhány ott lakó, és üzletben dolgozó is. (Nem állunk el semmilyen hátsó bejáratot, vagy ilyemsit, ha mentő jön, az is előre áll)

Viszont van ott egy mindkét irányból behajtani tilos tábla. Az a pletyka jár, hogy ezt anno a lakók tették ki, nem tudom hogyan mennyire igaz.

Mindegyis igazából, a lényeg, hogy voltak kint és megbüntettek 30 ezerre.


Másnap felhívtam őket, és elmondtam, hogy én itt dolgozom, ráadásul ékszerbolt lévén arannyal is foglalkozunk, én pedig van hogy szállítok is. Nyilván nem mindegy mekkora távon cipelem azt. Azt mondta a nő, hogy neki hiába mondom, ha fellebbezni akarok, akkor ki kell várnom a 30 napot (befizetési idő) és ha majd átkerül az ügy, majd ott tudok ellene menni, és elvileg ha el is utasítanak, az összeg ennyi marad, tehát nem lesz késedelem.


Oké... 02.22-én büntettek meg, 03.08-án jött a levél. Azóta pedig semmi.

Nyilván a 30 letelt de még mindig nem kaptam semmit.

Most mit kellene tennem? Mikor küldik a felszólítást? Ha mégis küldik és elutasítanak marad a 30 ezres bírság?

Köszi a segítséget!



2023. ápr. 28. 12:05
 1/4 MGéza ***** válasza:
100%
Ha nincs kitéve a kivéve célforgalom kiegészítő tábla, vagy ha az üzleted a másik oldalon van akkor hiába reklamálsz: A lakótér felőli oldalra szabálytalanul parkolsz, tehát büntethető vagy ha jogszerűen lett kihelyezve a tábla, a fellebbezés valószínűleg el lesz utasítva.
2023. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

[link]


"A hatályos jogszabályok nem teszik lehetővé a közigazgatási hatósági eljárásokban méltányosság gyakorlását emberileg méltányolható körülmények fennállása esetén sem, így a kiszabott bírság csökkentésére vagy annak elengedésére sincs lehetőség."


Megúszni nem fogod.


A későbbiekben találj más módot, pl. pénzszállító cégek.


"Az a pletyka jár, hogy ezt anno a lakók tették ki, nem tudom hogyan mennyire igaz."


Biztos lehetsz abban, hogy nem a lakók tették ki. Viszont ők, és a városvezetés egyezett meg abban, hogy ott ne legyenek járművek.

Esetleg megpróbálthatsz lobbizni egy "kivéve engedéllyel" tábláért.

2023. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké, ez most mellékes is, az jobban érdekel hogy miért állt meg az ügy?

Ha most random elutalom a 30-at de közben jön a felszólítás? Vagy most mi van?

2023. ápr. 28. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Elutalod a 30-at, amit tudsz igazolni ha esetleg később keresnek emiatt.
2023. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!