Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy út kétirányú, de idő...

Ha egy út kétirányú, de idő közben egyirányúvá válik, milyen tábla jelzi?

Figyelt kérdés
Pesten van egy utca, amelyok a felénél egyirányú lesz, szemből utánna nem érkezhet autó, nekem meg ugye balra lehúzodva kell balra kanyarodnom. Oktatóm jelezte a táblát de alig tudtam megnézni.

2023. máj. 3. 17:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Hogy mentél te át KRESZ vizsgán?


Egyirányú utca az engedélyezett irányból: [link]


Ellenkező irányból pedig behajtani tilos: [link]

2023. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam… Van egy háromszög alakú tábla, amibe talán van nyíl.
2023. máj. 3. 17:33
 3/20 A kérdező kommentje:
Amúgy te h mentél át a kresz vizsgán. Ezek a táblák az utca elején vannak, én mit írtam a kérdésben? Ezek az utca felében vannak mert változik a rend.
2023. máj. 3. 17:35
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!


Az a háromszög alakú tábla amire gondolsz, pont az ellenkezőjét jelenti, mint amiről a kérdés szól.


Veszélyt jelző tábla, ami szembejövő forgalomra figyelmeztet. Olyankor helyezik ki, amikor a korábbi egyirányú forgalom kétirányúvá válik.


Amiről kérdezel, ott simán kihelyezik az egyirányú utca jelzőtáblát, ahol az kezdődik.

2023. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Szinte betűre ugyanezzel a kérdéssel már találkoztunk már az idén. Jó sok válasz lett, de csak a kérdező lett egyre ingerültebb.

Nincs speciális tábla az ilyenekre, nem is jellemző.

2023. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

Tessék itt egy példa:

[link]

2023. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
"Egyirányú út" tábla, valamint "Egyéb veszély" (felkiáltójel) és FORGALMI REND VÁLTOZÁS kiegészítőtábla.
2023. máj. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Ja bocs, félreértettem az "idő közben"-t.


Ha az utca közepétől egyirányú, akkor csak simán egyirányú tábla lesz kint, nincs külön figyelmeztető.

2023. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. máj. 4. 06:45
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
#10 Ugyanezt mondtam én is, neki megköszönöd, engem meg finoman lehülyéztél. Gratulálok. :D
2023. máj. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!