Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg ennyire veszélyesen...

Tényleg ennyire veszélyesen közlekedünk?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki Kanadában él, és volt nálunk látogatóban pár hétre, kellett vezetnie is, és azt mondta, hogy nagyon nehéz itt vezetni. Agresszívak az autósok, rendesen félt a forgalomban. A legjobban az zavarta, hogy belejöttek az autó seggébe, meg szerinte eléggé felvágnak a drágább autókkal, plusz letúrják a másikat az útról, ráadásul idegbajosak, türelmetlenek az emberek. De gyalogosként sem voltak jó tapasztalatai.

2023. máj. 5. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ennyire. Sajnos. Még nagyobb baj, hogy az élet minden területén ilyenek vagyunk.
2023. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért hiszek neki, mert tudja egy másik kultúrához hasonlítani a miénket.
2023. máj. 5. 23:26
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen és egyre rosszabb. Én Németországban élek, évi kétszer megyünk haza. Bár tudom mire számítsak, mégis mindig meglep.
2023. máj. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos igen. Elég atlepni az osztrák hatart es máris rossz a helyzet.

Ehez jön a duplasávos (autóút, palya) utak kisebb aranya is. Én 96-ban rettegtem, amikor par év utan hazajöttünk, de akkor azert sokkal rosszabb volt.

Szóval sajnos ez a helyzet ma is, a közlekedési kultúrank nagyon sehol sincs....

2023. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos a közlekedési kultúra gyermekcipőben jár nálunk, feszültek és türelmetlenek az emberek. Igaza van az ismerősödnek, a legtöbben paraszt módjára közlekednek. Mondjuk Nápoly vagy Szicília környékére ne menjen mert az még ennél az országnál is rosszabb.
2023. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Feudalizmusban eldszaporodnak a parasztok.
2023. máj. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 nemaRendőrség ***** válasza:
73%

Én már vezettem dél Olaszországtól Németországig mindenhol.


Szerintem tök jó nálunk közlekedni. Nem olyan kautikus mint a mediterrán országokban, de nem is olyan seggbekarós mint a németeknél.

2023. máj. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 NTBS ***** válasza:
40%
Igen.
2023. máj. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én azt tapasztaltam, amikor én voltam kint nála, és vezettem, meg voltunk az Egyesült Államokban is, hogy ott a közlekedés arról szól, hogy mindenki eljusson oda, ahová akar. Ha én megyek az 5 sávos autópályán, és kiteszem az irányjelzőt, akkor némi túlzással élve, de megáll 4 sáv, és beengednek, mert tudják, hogy máskülönben San Franciscoig fog érni a sor, ha senkit nem engednek be. Magyarországon viszont úgy látom, hogy a közlekedés arról szól, hogy én eljussak oda, ahová akarok, a többi nem érdekel. Óriási különbség ez fejben. Nem hittem a szememnek, amikor mentünk szintén az autópályán, és gyönyörű szépen mentek egymás után az autósok, követési távolságot tartva. Ez tényleg így volt, rajzolni lehetett volna. Hallottam már erről történeteket, de mindig azt hittem, hogy eltúlozzák, szépítik, de nem, valóban ez az igazság, tényleg másabb világ az ott. És érdekes, mondja az ismerősöm, hogy aki bevándorol oda Kelet-Európából, az is átveszi ezt a nyugodt stílust, átveszi az ottani kultúrát. Ismer olyat, akit háromszor is megbüntetett a rendőr ugyanazért a dologért, mire felfogta, hogy hogyan kell ott közlekedni. De felfogta, és ez a lényeg, tehát tanult a büntetésből.
2023. máj. 6. 08:05
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
A hetes az egyetlen aki valóban járja a világot, a többi csak bambul. Én is jártam már pár helyen, magam is tapasztalom, hogy közel sem olyan rossz az itthoni vezetési kultúra, mint máshol. Sokkal inkább csak divat lett itthon mindent is szidni.
2023. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!