Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyikkel veszélyesebb menni,...

Melyikkel veszélyesebb menni, az erős vagy a gyenge autóval?

Figyelt kérdés

Az erős autó hátránya, hogy könnyen begyorsul vele az ember úgy, hogy észre sem veszi magát, ami különféle stabilitási és biztonsági problémákhoz vezethet.


A gyenge autó hátrányát abban látom, hogy amikor tényleg szükség lenne gyorsabban menni, nehéz összeszedni az erőt, így például egy szükséges előzést nem lehet mindig gyorsan és határozottan kivitelezni, ami veszélyes lehet a szembejövő forgalomra.


Nyilvánvalóan az erősebb autót szeretjük mindannyian, de itt most nem a preferencia a kérdés. Illetve a gyorsabb autóhoz könnyebb asszociálni a veszélyt, de például előzésnél a gyenge autó lassúsága bajt okozhat.


Szóval melyik a veszélyesebb közlekedésbiztonság szempontjából?



2022. nov. 1. 15:49
A kérdező szavazást indított:
Az erős autó
A gyenge autó
21 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Az erősebb autóval nem kötelező vadállat módjára menni, lehet vele lassan is közlekedni.

Ellenben a gyenge autóval olyan helyzetben sem lehet jobban gyorsítani, mikor szükség lenne rá.

Szóval nyilvánvaló, hogy az erősebb a jobb.


"Az erős autó hátránya, hogy könnyen begyorsul vele az ember úgy, hogy észre sem veszi magát" Hát nem tudom, én eddig mindig észrevettem, ha gyorsan mentem... Ha nem vettem volna észre, akkor meg ránéztem volna a sebességmérőre, és egyből kiderült volna.

2022. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem csak a 2 véglet létezik.🤷‍♂️ Egy 20-on valahány lóerős autó és egy 120 lóerős is gyenge egy 3-400 lóerős autóhoz képest. Ugyanakkor egy 20 lóerős (Valaki mondja má' meg hány lóerős egy 2t trabi, mert így nehéz vele példálózni😅) autóhoz képest egy 90 lóerős 1.9 tádé is erős...
2022. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%

Sokszor mondtam már, tartom a véleményemet: a probléma nem a bizonyos sebességekkel van, hanem a sebességkülönbséggel, ami az utakon kialakul. Önmagában a 150km/h semmivel sem veszélyesebb, mint a 90km/h. Probléma akkor van, amikor egy gyorshajtó találkozik egy lassan hajtóval, a kettejük közötti sebességkülönbség a veszély forrása.


Szóval egyik sem. Vagy mindkettő. De a lényeg, hogy a két opció közül egyik sem "veszélyesebb" a másiknál, a veszélyt a két véglet találkozása adja.

2022. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Az meg sehol nincs elő írva hogy egy gyenge autónak előzni kell, de még egy erősnek sem.
2022. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

30 lóerő bőven elég.

Trabinak és Wartburgnak is bőven elég volt... :)

2022. nov. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Ez főként nem az autón múlik, hanem a tapasztalatlan sofőrön. Minden hétre jut egy-kettő zöldfülű az országban, aki felküld a fára darabokban egy kotla F Astrát vagy Swiftet.
2022. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen mindegy, ha agyban ott vagy és tudod, hogy az erős autónál jobban kell figyelned a tempóra, a gyenge autónál meg előrelátóan kell manőverezni.
2022. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

A statisztika szerint az erőssel (BMW). De ez nem az autó hibája. Nyilván a hülye, aki majd törni fog, erős autót akar venni, ezért azt töri össze a gyenge helyett.

Egy normál sofőrnek az lesz a veszélyesebb autó, amelyik rosszabb eredményt ért el a törésteszten.

2022. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
A gyorshajtás nagyságrendekkel több baleset közvetett vagy közvetlen okozója, mint a kevés teljesítmény.
2022. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%

Pont a hamis biztonságerzet a legveszélyesebb. "Erős autó van alattam, belefér még az az előzés", csak éppen vezetni nem tud az illető.

Jellemzően pont az erősautók sofőrjei okozzák az előzéses baleseteket.

2022. nov. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!