Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A mostani változás a gyorshajt...

A mostani változás a gyorshajtás bírságolására vonatkozóan azt fogja jelenteni, hogyha látom a 90 km/h-t egy hajszálnyival átlépte a mutató, akkor már készíthetem is a pénzt a csekkre?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát azt is jól értem, hogy megszűnik az a jó világ, amikor tök nyugodtan tarthattam az óra szerinti 100 km/h-t, mert tudtam, hogy a toleranciahatár és GPS különbség miatt úgyse fognak büntetni, cserébe legalább haladok?


Vagyis mostmár az lesz, hogy mindenki tojással a gázpedálja alatt reszketni fog 90-nél vajon bemérik-e miközben nem akar egy nyugdíjas tempójával sem haladni, amit az éjfekete BMW-k ezentúl még agresszívebben fognak tolerálni mivel őket eddig sem érdekelte a bírság?


Szóval ezentúl mindenki - aki nem akarja a véletlenre bízni és nincs felesleges tízezrei bírságokra - 80-85-tel fog totyogni főúton lassabban mint a kamionok?



2023. máj. 9. 18:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Tököm se érti már h most akkor mi van
2023. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
16%
Most aki 94 helyett 91 miatt bármit is visszavesz... az akár otthon is maradhat :)
2023. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én totál nem értem az egészet, hiszen mindig az alábbi aranyszabályt tartottam, hogy tuti nem büntetnek meg trafival (nyilván ha nem állít félre egy másik rendőr ott helyben), ha:


* 30-as táblánál 40-el mész óra szerint

* 50-es táblánál 60-el mész óra szerint

* 90-es táblánál 100-al mész óra szerint


Most akkor ez az ökölszabály úgy ahogy van megy a kukába?

Mert kb. minden értelmes, de nyugdíjas tempóval lötyögni nem hajlandó ember így közlekedett.

2023. máj. 9. 19:02
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
A közigazgatási bírságok maradtak. Talán a +15 / 20km/h feletti 3%-os tolerancia ott is eltűnt, de ez korábban sem volt egy életbiztosítás.
2023. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
gyakorlatilag a toleranciát vezetik ki, ergo 50nél nem 67ig vagy ok hanem 64ig
2023. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kár annyira ráparázni. Az, hogy lakott területen 51-nél büntetnek, az nagyon ritka, mert csak akkor van ha meg is állítanak, és a trafipax meg továbbra is 60 fölé lesz belőve. Nem győznék az autósokat megállítani, és most 51km/órára milyen büntetést ad? 1-2 ezer forintot?
2023. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

Szabálysértési/helyszíni bírság: 5-50 ezer ft-ig

Eddig 53 felett büntethettek, most már 50 felett.

Ez a fajta büntetés elképesztően ritka, mert csak a járművezető büntethető, tehát ha nem volt tettenérés, akkor ki kell nyomoznia a hatóságnak, hogy ki volt. Ez problémás, mert magára és a családtagjaira nem köteles terhelő vallomást tenni az üzembentartó.


A közigazgatási bírságnál nincs kérdés, a jármű üzembentartóját sújtják. 30-300 ezer Ft.

Ehhez viszont 100 km/h limitig +15-tel, 100 km/h felett +20-szal kell túllépni a sebességkorlátozást.


Leegyszerűsítve:

Helyszínen: 50-es táblánál 53 helyett 50 felett kaphatsz.

Utólag csekken: 50-es táblánál 68 helyett 65 felett kaphatsz.

2023. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
100 alatt +15 után jön már a bünti, 100 felett pedig +20 után mostmár. Szóval 50-es táblánál valós 65-re jön már a bünti, alatta nem, 110-es táblánál pl.autóúton pedig valós 130-nál. Szóval csak a mérő pontatlansága miatti rátartást vezették ki, az ezen felül +3%-os hibahatárt.
2023. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

7: írja a cikk, hogy pl. 130-as helyen már 131-nél is fogsz kapni utólag csekket, nem lesz ráhagyás 150-ig, mint eddig:


"Félreértés ne essék, 131 km/óránál is jön a csekk, csak az nem közigazgatási bírság keretében, hanem szabálysértési eljárás keretében."

2023. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
#9: hiába kapsz, simán lepattintod, hogy nem teszel terhelővallomást a családtagodra, ugyanúgy, mint eddig.
2023. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!