Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Először fogok a fővárosban...

Először fogok a fővárosban vezetni. Hülyén hangzik, de tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Vidéki ember vagyok, 15 éve van jogosítványom, de csak megyeszékhelyeken, és falvakban közlekedtem eddig.


Most úgy hozta az élet, hogy fel kell vinnem rokonomat Pestre, és vissza is kell majd menjek érte.


Rettentően izgulok, hogy el fogok veszni ott a rengeteg sáv között, azt se tudom a tízféle sáv közül melyikbe tartsak majd. A villamos is új dolog lesz nekem, most épp kreszteszteket töltök villamossal, rendben megy az elmélet.


Mielőtt oltogatni kezdtek, igen, tudom a kreszt. Igen, tudom, hogy ott is ugyanolyan táblák vannak mint vidéken.

De azért mégiscsak faluról megyek fővárosba. Szerintem nem kell bántani a kérdésem miatt.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi segített?


2023. máj. 13. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gps nem ártana, akár kölcsön. Akkor nem lesz gond.
2023. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Gps segít, mindent mutat...

Melyik sávba kell menned kereszteződés előtt pl.


Szerintem nem nagy kunszt pesten vezetni.

Ha nem vagy magabiztos akkor menj lassabban de azért ne gyök kettővel.

2023. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De mégis a főváros melyik részére kell menni? Mert ha a reptérre az nem éppen a városban van, de még a stadionok is eléggé kényelmesen megközelíthetőek.
2023. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

GPS-t erősen javaslok. A Google féle az pl ingyenes és ha van egy minimális mobilneted amit nem sajnálsz erre akkor érdemes azt bekapcsolva folyamatosan használni mert igen csak hasznos és azért egyes helyeken megkönnyíti az életedet hogy jól tudd követni az utat meg tudni fogod mikor melyik sávban menjél, mikor merre kanyarodj, meg ha esetleg véletlen elkeverednél így is akkor sem kell kétsgébeesni mert akkor elnavigál oda ahova kell. Persze indulás előtt azért szánj erre fél órát és fusd át a kijelölt útvonalat a térképen és az utcakép funkcióval egyes helyeket ahol elég sok kereszteződés van érdemes ránézni az utcaképre hogy nagyjából tudd mikor mire számíts ez is nagy segítség ám.

A villamostól meg nem kell félni, figyelni kell, szabályokat betartani, nem elé vágni, és ne feledd hogy minden esetben a villamosnak van elsöbbsége, de nagyon sok helyen lámpák jelzik mikor mehetsz és mikor nem, úgyhogy ezen ne izgulj.

2023. máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Városon belül hova mész?
2023. máj. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj a többi után.

Figyelj a jelzőlámpákra.

Sokszor a villamos sinek miatt 3x jobbra kell a háztömb körül fordulni hogyha balra szeretnèl menni. (mert csak egyenesen enged át a sineken a lámpa)

GPS-Google map nem rosz ha van.

2023. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

"és ne feledd hogy minden esetben a villamosnak van elsöbbsége"

Ugye azt tudod, hogy ez nem igaz?

2023. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Google Mapson is végigjártam az utat, belvárosba is be kell mennem sajnos, de nem tűnik nehéznek eljutni így már. Remélem rendben lesz minden az úton!
2023. máj. 15. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!