Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan biciklizzek a fővárosba...

Hogyan biciklizzek a fővárosban? Van valami gyorstalpaló tanfolyam? Lent

Figyelt kérdés

Vidékről költözöm fel, ahol ha tehettem biciklivel közlekedtem (de tényleg egy kisvárosról, szinte faluról van szó), ahol tehettem bicikli úton mentem vagy teljesen az út szélére húzódva.


Felköltöztem Budapestre, egyelőre tömegközlekedéssel jövök-megyek, de borzasztóan élem meg és szeretnék visszaváltani biciklire (vagy esetleg sima lábbal hajtós rollerre, amivel a járdán közlekedhetek a gyaloglásnál egy kicsit gyorsabban).


Viszont nem akarom magamat veszélynek kitenni, meg nyilván a forgalmat sem hátráltatni azzal, hogy nem vagyok hozzászokva a pesti közlekedéshez, ahol nincs bicikliút vagy épp az úton van ahol az autók is mennek. És ebből merült fel bennem, hogy van-e esetleg valami rövidke tanfolyam szerűség ilyen helyzetre?

Megéri-e egyáltalán biciklire váltanom most, hogy jön az ősz és a tél vagy jobb, ha megpróbálok ráállni a tömegközlekedésre?


2022. szept. 2. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon köszönöm!

Nem tudtam, hogy ilyen van, most már tudom.

2022. szept. 2. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kerékpárosklubnak van bebicikliző eseménye is, azt is nézd meg.
2022. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Bebiciklizés.

Az út széléhez tapadást pedig felejtsd el: ~letveszélyes!

2022. szept. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Sötétben legyél kivilágítva, mint a karácsonyfa.


Úttervezőnek javaslom a naviki vagy bikemap appot, esetleg holtekerjek oldalt (a google maps az kuka egyelőre, rávisz mimdig az útra, nem veszi figyelembe igazán a kerékpársávokat). Tehát amennyire csak lehet maradj jelölt, elkülönített bicajúton/sávban vagy buszsávaban.


Kátyúkra figyelj, az útminőség pocsék.

Sisak is kötelező


Illetve egy vastag lezárót is javaslok. Lánc vagy U lakat.


Illetve ha közterületen rakod le, akkor számíts rá, hogy összebsszák, nekitolja, lekarcolca, összetöri a kosarat, stb...


Egy tükör se rossz dolog.


Autók között kell nagyon figyelni, mert rádhúznak folyamatosan, nem tartják a kikerülési távolságot, meg akár 70 feletti tempóban zúznak el tőled fél méteren belül. Ezért érdemes kerülni a főbb utakat.

2022. szept. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Pesten nem nagyon lehet biciklizni, életveszélyes! Borzasztó a város, és az utóbbi időben sokat is romlott a közlekedés szempontjából.

Ha mégis muszáj, fejeden védősisak legyen + láthatósági mellény. Sötétben pedig bőven légy kivilágítva.

Elsősorban a külvárost, vagy a mellékutcákat javaslom. Egy vidékinek nagy érvágás ez a pesti közlekedés, én is amint tudtam visszaköltöztem vidékre, ami ott folyik azt már nem lehet bírni...

2022. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!