Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol lehet tájékoztatást...

TCA kérdése:

Hol lehet tájékoztatást kérni, hogy van-e folyamatban közigazgatási eljárás közúti szabályszegés miatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy egy VÉDA bemért-e, mikor átcsúsztam egy piros lámpán. Zavar a dolog, szeretném minél előbb lezárni az ügyet. Tudja valaki, hogy hol lehet utána érdeklődni, hogy van-e eljárás egy adott ügyben, vagy más módon meggyorsítani az eljárást?

2023. máj. 16. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen lehetőség. Aki megkapja a bírsághatározatot, abban van elérhetőség, hogy hol nézhető meg a felvétel.

Ha épp átcsúsztál, akkor nem kapsz semmit.

2023. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt, hogy érted, hogy nem kapok semmit, ha épp átcsúsztam? Végül is piros volt már, mikor áthaladtam.
2023. máj. 16. 19:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem kívánságműsor és nem svédasztal, hogy a kedvedre tegyenek, hiába akarod minél hamarabb letudni. Általában két héten belül azért postázzák, de emlékeim szerint 30 napjuk van rá.
2023. máj. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott a kérdés. A Vas Vármegyei vagy a Szabolcs-Szatmár Bereg Vármegyei Rendőrfőkapitányságtól lehet kérni tájékoztatást (attól függően, hogy helyileg hol történt az eset, pl. a Dunántúlon a Vas vármegyei az illetékes). Én e-mailt írtam nekik. Azt mondták, nagyon gyorsan megjelenik a rendszerben, ha bemértek, ezért ha 1-2 napon belül nem látják, akkor valószínűleg nem kaptak le.
2023. máj. 17. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg biztosan "nem kaptak le", ha épp átcsúsztál, és nem "öreg" piroson hajtottál át. Akár elfogadtad azt a választ, akár nem.
2023. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emailt a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányságnak tudtál írni, mert a Dunántúlon és Budapesten elkövetett, felvétel alapján kiszabott bírságügyekkel foglalkozó Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közigazgatási Hatósági Szolgálatának nincs közölt email címe; csak telefonszáma, címe és postafiók száma.


Egyébként is meglepő lenne, ha a rendőrség, adott gépjármű szabályszegésével kapcsolatos ügyről, személyazonosság igazolása nélkül, emailben érdeklődőnek érdemi választ adna. De a személyazonosítás nem is alkalmas; a konkrét ügybe betekintési jog gyakorlásához, vagy akár felvétel online megtekintéséhez szükséges a bírsághatározaton szereplő iratazonosító szám.


Nem kell 1-2 nap a rendszerbe kerüléshez.

„18/2008. (IV. 30.) GKM rendelet a gépjárműről és annak hatósági jelzéséről felvételt készítő eszközre vonatkozó követelményekről

I. Az elektronikus közúti ellenőrző rendszerre vonatkozó általános követelmények

1.6. A közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegések [↓*¹] dokumentálására használt ellenőrző berendezéssel készített valamennyi képfelvétel és a hozzá tartozó paraméterek (például az ellenőrző eszköz beállítása) elektronikus rögzítése és a rögzítést követő 12 órán belül az adattovábbító rendszerbe történő elektronikus továbbítása - a manipuláció lehetőségét kizáró módon - biztosított legyen.”


┌─ *¹ 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről

3. melléklet a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelethez

│Sorszám 1.│A továbbhaladás tilalmára vonatkozó rendelkezések: A továbbhaladás tilalmát jelző fényjelzés /A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet 9. § (4) bekezdés d) pont/ ─┘

2023. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!