Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Át lehet hajtani a piroson...

Át lehet hajtani a piroson autóval, ha abszolút üres egy kereszteződés?

Figyelt kérdés

Megbüntethet-e akkor a rendőrség, ha kellő körültekintés után egy abszolút üres kereszteződésben, mondjuk éjjel 2-kor áthajtok és ezt felveszi egy kamera, vagy éppen látja ezt egy álló járőrautó?

Nyilván a KRESZ ezt nem engedi meg, de van-e valamiféle méltányosság, hogy nem zavartam vagy veszélyeztettem az üres utcán senkit vagy ez inkább a rendőr személyétől függ, hogy megbüntet-e?



2018. dec. 30. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ėjjel 2 kor is meg kell állnod ha piros. Akkor is, ha látod semeről sem jön autó. Nem mehetsz át.

Igen megbüntethetnek ha áthajtasz.

2018. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Azonnal lecsapnak rád, kell a pénz. Inkább várd ki a zöldet!
2018. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a gondolatmeneten tovább haladva, szerinted a vasúti átjárón is keresztül lehet hajtani a piros jelzés ellenére, ha ott még nen jön a vonat? :-)

A városokban kikapcsolják a lámpákat, ha nem tartják szükségesnek, hogy éjjel, vagy hétvégén is működjenek, de amikor működik, kötelező figyelembe venni.

2018. dec. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Továbbgondolva:

- Áthajthatok-e a piroson, ha biztos vagyok benne, hogy a keresztben haladó lát és meg tud állni?

- Ellophatom-e a nagymamám nyugdíját, ha tudom, hogy úgyis csak a paplanba varrná?

- Megerőszakolhatom-e az édesanyádat, ha tudom, hogy igazából élvezné?

2018. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért NE büntethetne meg, amikor éppen szabályt szegsz?
2018. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A #4-es pont olyan alapvető kérdéseket feszeget, mint a kiíró kérdező. Ahol piros közlekedési jelzőlámpát látsz, ott minden időben meg kell állni...ha van rendőr a közelben, ha nincs.
2018. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Isten őrizzen hogy ilyenekkel találkozzon az ember a közlekedés folyamán.
2018. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, át lehet hajtani, csak aztán elveszik a jogosítványodat.
2018. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Megbüntethet és nincs méltányosság.
2018. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kérdésem egy olyan helyzetre vonatkozott, amikor tényleg teljesen üres egy kereszteződés, hosszú perceken keresztül áll az ember tök egyedül, kellőképpen belátja a forgalmi szituációt és nem veszélyezteti senki zavartalan haladását vagy épségét - mert nincs senki az úton.


"Ilyenekkel..." - Kedves hetes! Nem szoktam szabálytalankodni, csak múltkor egy ilyen szituációban való hosszú várakozás után megfogalmazódott bennem a kérdés és gondoltam feltesteszem itt...


A cinikus troll és letorkoló válaszadók pedig nem értették meg a kérdés lényeget.

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 3. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!