Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen beteget szállítanak...

Milyen beteget szállítanak kísérettel?

Figyelt kérdés

Ez a videó keltette fel az érdeklődésemet.

https://www.youtube.com/watch?v=FZzCT6TvUlg


Milyen sérülés kell ahhoz, hogy valakit így szállítsanak? És miért kell hozzá leállítani a keresztező forgalmat? Mi történik, ha megállásra kényszerülnek a mentőautóval? Feltételezhető, hogy a kíséret azért van, mert érzékeny a páciens a fékezésre.



2023. máj. 24. 15:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy Magyarországon is szokott lenni ilyen vonulás? Én még soha életemben még csak hasonlót sem láttam eddig. Nagyon komolyan tolják.
2023. máj. 24. 15:09
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hannibál Lecter.
2023. máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Inkább vmi fejes lehetett....

Ha annyira kritikus lenne akkor Mentőhelivel vitték volna.

Annál gyorsabb nincs.

2023. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Börtönbüntetésüket töltőket.
2023. máj. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem élek kint, csak videókból ismerem ezeket, de meglehetősen sok van. Csak rápillantottam a képre, el sem indítottam, mert ismerős.

Két motoros szokta váltogatni egymást (néha több). előre megy az egyik, zárja a kereszteződés, a mentő áthaladása után cserélnek.

2023. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utólag elolvastam a hosszú írást. Csak annyit írnak, hogy sürgős ellátást igénylő beteg miatt kértek motorosokat.
2023. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A felvetésedre írom, a videótól függetlenül:

Nem mindig lehet légi úton szállítani sérültet. És olyan is van, hogy az alacsony tempó, de egyenletes haladás szolgálja a beteg érdekeit. Mentősök beszéltek róla, hogy vannak akik szidják őket, hogy miért megy az MKJ, amikor nem is sietnek? Aki ült már autóban, az pontosan érti, érzi, hogy nem is kell nagy sebesség ahhoz, hogy a benne utazó érezze a kanyarokat, a lassulás/gyorsulás alatt ható erőket, az út egyenletességeit. Ezt bizony van, hogy minimalizálni kell. Talán a legsúlyosabb esetek pont azok, amelyek ráérősnek tűnnek.

2023. máj. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez az úgynevezett támogató vonulás. Ahogy írod is, zárjuk előtte a kereszteződéseket hogy a mentő folyamatosan tudjon haladni. Én egyszer a Cerny alapítvány mentőjének adtam támogatást amikor a péntek délutáni csúcsforgalomban nem tudott haladni.
2023. máj. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor Magyarországon is vannak ilyen magáncégek, akik felvezetéssel foglalkoznak? De ők hogyan irányíthatják a forgalmat? Nekünk az autósiskolában azt tanították, hogy csakis rendőr bírálhatja felül a lámpák jelzéseit. Ha jól tudom, akkor a forgalomirányítás módszerét, karjelzéseket meg mindent is csak rendőrakadémián tanítanak. Civil szervezet is hozzájuthat ilyen engedélyhez és oktatáshoz? Ezt nem is tudtam eddig.
2023. máj. 24. 18:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Dehogy. Rosszul Értelmezed. A mentő személyzete kérhet segítséget úgynevezett támogatást, ez esetben támogató vonulást amit már elmondtam mit jelent. Ezt rádión kéri és a diszpécser vagy mentésvezető jelzi a tevékenység irányításnak akik elérhető és bevethető rendőri egységeket és más éppen esetlegesen a közelben tartózkodó társszerveket küldik. (pl katonai rendész, NAV, stb)
2023. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!