Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZ mennyire gumi szabály?

A KRESZ mennyire gumi szabály?

Figyelt kérdés

Tegnap lakott területen kívül majdnem frontálisan ütköztem egy motorossal, mert fullra az én sávomban kezdett előzni. (A sebesség túllépésbe bele sem megyek.)


Kérdésem a következő: ha rutintalan sofőr lennék, vagy csak szimplán nem érezném az autót (rengeteg ilyen sofőr van), és kibillentem a motorost az egyensúlyából, aki ettől elesik és súlyosan megsérül/meghal, mennyire vagyok elővehető, ha a helyszínelés is kimondja, hogy az én sávomban történt az eset. (nem én tértem át a szemközti sávba...)


2023. máj. 26. 12:15
 1/10 A kérdező kommentje:
vagy jönne az a gumi szabály, hogy a sofőr nem törekedett a baleset elkerülésére stb. stb.?
2023. máj. 26. 12:15
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A gumiszabály nem ezt jelenti, az egy rosszul megfogalmazott, kiszámíthatatlanul alkalmazható szabály, ami sérti a jogbiztonságot.
2023. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
ha fékeztél akkor mindent megtettél a baleset elkerülése érdekében , motor esetében nem de egy kaminyon esetében már érdemes az árkot választani
2023. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
ez valóban egy gumiszabály, de ha nem vezettél továbbra is úgy, mintha semmi különös nem történne, akkor valószínűleg nem csesztetnének. nem várható tőled autóversenyzőt megszégyenítő helyzetfelismerés, azzal meg senki nem jár jól, ha az eredeti baleset elkerülése érdekében összehozol egy másik balesetet.
2023. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3as: természetesen. motornál azért nem biztos hogy árokba szeretnék hajtani...
2023. máj. 26. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A KRESZ nem egy szabály.
2023. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is a KRESZ nem EGY szabály, hanem szabálygyüjtemény!

Másodszor nincs GUMIszabály.

HArnadszor, ha a te sávodban jön beléd, akkor nem te vagy a hibás

2023. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Én csak olyan szabályokról tudok, amelyek nem teljesen egzaktak, és értelmezést kíván. A szabályrendszer összességéből sem lehet kikövetkeztetni. Évtizedeken keresztül tartozott hozzá hivatalos szabálymagyarázat ezek tisztázására. Sajnos jó ideje nincs meg.

HANGSÚLYOZOM, nem KRESZ-tankönyvről írok, hanem a rendeletről. (Sokan félre szokták érteni. A tankönyv nem egyenlő a KRESZ-szel).

Ilyen például az, hogy indokolatlanul lassú haladással nem akadályozhatom a forgalmat. De itt nyitva is marad. Mi lehet az indok? Jeges út, kátyú, meghibásodás nyilván. Nézegetem a lányok popsiját? Aligha, bár nekem lehet alapos ok. De a szélsőség között van olyan, hogy fáradt vagyok, de nem annyira, hogy ne vezethetnék. Törékeny dolgokat viszek, amelyek nincsenek fixen rögzítve stb. Ezek az okok megfellelnek?

Az útra megengedett legnagyobb sebességgel mennék, de a mögöttem jövő +30-at tolna. Kihúzódni nem tudok. Hivatkozhatok okként a sebességemre?

Ilyenek vannak.

2023. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MGéza ***** válasza:

Itt nincs gumiszabály, ha nem teszel meg mindent a baleset kivédéséért, akkor bizony elővehető vagy. Tehát ha nincs féknyom és/vagy észszerű határokon belül nem húzódtál jobbra és ezért ütközött neked, akkor igen, te is részben felelős lettél volna. Annyit mérlegelnének hogy mennyire volt rá lehetőséged, mennyire volt észlelhető, előre belátható a motoros akciója.

Amúgy meg szerintem a gumiszabály kifejezés egy olyan dolog amelyet leginkább azok emlegetnek akik kibúvót keresnek arra amit csinálnak.

2023. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is gumiszabály, de vannak pontosításra szoruló részek a KRESZ-ben. A legfontosabbak nem azok, de példának felhozom a behajtani tilos tábla alatt a "kivéve célforgalom" kiegészítőt. Nincs megadva, hogy mit jelent a célforgalom. Ha megállít a rendőr, akkor megmondhatod, hogy csak egy házszámot akartál megnézni, ami neked cél. Vagy megmondhatod, hogy ide jöttél, de nem volt megfelelő parkoló, így gyakorlatilag ez volt a célod, csak meghiúsult, mert nem volt hol megállni, amiről nem tehetsz.
2023. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!