Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorral hol lehet szabályosan...

Motorral hol lehet szabályosan félreállni vizsgán?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná írni nekem hogy hol szabályos félreállni A2es forgalmi vizsgán ha meg kell várni az oktatóautót?

Azt tudom hogy az úttest jobb széllén. De pl kereszteződés után hány méterrel, és ha kanyarodósáv van a jobb oldalon akkor mennyivel a kanyar előtt? Vagy ha záróvonal van akkor is szabályos? Meg ha parkoló van az út széllén akkor szabályos a bent álló autók mögött az úttal párhuzamosan megállni?



2023. márc. 26. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
KRESZ-vizsga nem volt? Ha elfelejtettél ilyen alapvető dolgokat, pótold!
2023. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De volt, csak arra már nem emlékszem hogy mi van kanyarodósávnál, vagy ha teli parkolónál kell megállnom.
2023. márc. 26. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Én Fehérváron csinálom most a városi vezetést, és ott nemigazán lehet az út szélén megállni. Vagy megállni tilos, vagy biciglis sáv van. 2x kellett eddig bevárni az oktatót, de mindig egy kisforgalmú útkereszteződésben tettem, ami emeletesházakból vezetett ki, vagy mentem plusz kört a körforgalomban.
2023. márc. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Záróvonalon nem mész át, megállni tilos táblánál nem. Én egyszer, ahol forgalmasabb és szűk kétsávos út következett, az autóbuszöbölben álltam meg úgy ferdén, hogy a buszt semmiképp ne zavarjam, elférjen. Amúgy az volt nálunk a szokás, hogy jobb index folyamatosan, kivéve, ha megtévesztő egy kanyar miatt, kettes alapjárat, majd utolér, engem meg kerülgethetnek az autók.
2023. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Illetve! Következő órád előtt kérdezd meg az oktatót. Én olyan piszlicsáré dolgokat is megkérdeztem órák előtt, hogy vizsgán mi az "indokolatlanul magas fordulatszám", meg mivel szinte mindig új emberrel voltam párban, velem mondatta el az első órán megtanult szabályokat, és a végén mindig belefűztem a nem világos kérdéseket.
2023. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer mentem be bevárás céljából a buszöbölbe, csak mert egy kisteher állt be közém meg az oktató közé. Félfinoman szólva rendesen le lettem teremtve, hogy semmi keresnivalóm nincs ott és húzzak ki onnan gyorsan.
2023. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Nincs is keresnivalód ott, de ahogy vége az öbölnek, a motor kerekét kb. 3 centire tettem le a szegélytől, azzal párhuzamosan. Nem álltam volna oda magamtól, a körforgalomba nem fért be az autó, a másik motoros mögöttem meg elnézte a kijáratot, és a rádión az oktató kérte külön, hogy oda álljak, mert ha továbbmegyek, rádiótávon kívül leszek és amúgy sem fogom tudni bevárni (záróvonal a két sáv között, kikerülni sem tudna senki, egyedül meg eltévedek az ismeretlen helyen), hangsúlyozva, hogy NE ZAVARJAM, ha esetleg jön busz. Pont jött egy, megoldottam, a buszsofőr még feltartott hüvelykujjal vigyorgott is.
2023. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
POnt ott várod meg ahol a szabályok megengedik, hogy lehúzódj
2023. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!