Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért az úttesten megy sok...

Miért az úttesten megy sok gyalogos a járda helyett?

Figyelt kérdés
Falun lakom, és rendszeres jelenség, hogy ott van 1 méterre a járda, erre a gyalogos hol megy? Az úttesten. Legjobb mikor bal oldalt és jobb oldalt is megy egy, és konkrétan szlalomozni kell közöttük. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni a logikát benne. Egy kamasznál még el tudom képzelni azt a (egyébként szintén f*szság) motivációt hogy én kemény gyerek vagyok nekem nem parancsolnak a szabályok. De egy 80 éves nénikét, vagy egy gyerekeivel sétáló anyukát mi az isten motivál?! Nem érzik hogy ez mennyire veszélyes? Meg hogy ha elütik őket, még az autóvezető lesz megráncigálva, ergo másokat is veszélybe sodornak? Azért nem olyan kicsi falu ez, járnak a kocsik rendesen, szóval simán elüttethetnék magukat, ha az autósok nem lennének olyan körültekintőek. Ja és mondanom sem kell, hogy fényvisszaverő egyiken se, még egy nyamvadt karperec sem. Ősszel külön élmény szokodt lenni, mikor vezetsz a ködben hunyorogva és hopp egy gyalogos.

2023. máj. 31. 07:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Idióták. Sajnos felénk is jellemző. Ha mész 50-nel és egy kanyar után bukkannak elő, kész életveszély. És nem is zavartatják magukat, nekem kell kikerülni őket.

Ennél jobb a biciklis pár, amikor előzni akarom őket, egymás mellé mennek.

2023. máj. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
39%

Megint trágárság. Miért?

Én Budapest peremkerületében élek. Falusias sok tekintetben.

Errefelé teljesen megszokott, hogy a mellékutcákban az úttesten megyünk, sétálunk, babakocsit tolunk stb.

Miért? Azért mert a járda keskeny, hepehupás. A fák ágai alacsonyan borulnak fölé. Sok helyen van kutya, es ki tudnak nyúlni a jerítésen, van amelyik harap is.

2023. máj. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#2 "Megint a trágárság. Miért?" Azért, mert egyrészt szabálytalanul közlekedtek, másrészt magatokat és másokat is életveszélybe sodortok, csak azért mert nektek úgy kényelmes. És nem, egy élesebb kanyar után nem az autós hibája lesz, ha elüt, mert egyszerűen nem tud kikerülni/túl későn látott meg. Nálunk is van olyan kanyar ahol gyök kettővel kell araszolni mert ha ott van egy gyalogos, amit előre nem lehet látni, normális sebességben lehetetlen kikerülni. A szabályok nem véletlenül vannak, minket védenek. És az a legszomorúbb, ha ez egy babával történik meg, aki a kocsiban van. Azért hal meg szerencsétlen gyerek élete hajnalán, vagy lesz nyomorék, mert az anyja nem volt hajlandó a járdán közlekedni. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy nyilván az autós megy a börtönbe...
2023. máj. 31. 07:27
 4/22 nemaRendőrség ***** válasza:
53%

Szoktad nézni azokat a járdákat? Össze vissza benőtt gaz pár házanként stb.


Plusz nem akarja megsérteni a rendes házak tulaját azzal, hogy “bemegy a házukba”.


Fogadd el, hogy a falu ilyen, és ne légy tahó aki átgondoltan is így beszél.

2023. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én is szoktam gyalogolni, nem az a típus vagyok aki wc-re is kocsival megy. Olyan járdát még nem láttam, ami vállalhatatlan, közlekedésre alkalmatlan lett volna. A gazt át lehet lépni. Azt meg elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki rád szól azért mert a járdán mész. Az közterület. De eszembe se jutott soha, hogy az úttesten közlekedjek. Nehogy már én legyek a tahó, amiért zavar hogy mások kockára teszik az életüket, a gyerekük életét, meg balesetveszélybe sodornak engem, csak azért mert nekik úgy kényelmesebb.
2023. máj. 31. 07:39
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Lehet menni az úttest szélén, de a kérdező is azt írta, hogy neki kell kocsival kikerülni a gyalogost, mert nem hajlandó kitérni az autó útjából. Ez szted milyen viselkedés?
2023. máj. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%
falun nincs járda
2023. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Rossz minősegű a járda, autók parkolnak a járdán, idegbeteg kutyák vannak a kerítések mögött, amik felébresztik a hangos ugatással a csecsemőt vagy megharapják a kisgyereket, ha odanyúl.


"És nem, egy élesebb kanyar után nem az autós hibája lesz, ha elüt, mert egyszerűen nem tud kikerülni/túl későn látott meg"


De, az autós hibája is lesz. Relatív gyorshajtás. Nem mehetsz be vakon a kanyarba. Ha egy autó áll ott, annak is nekihajtasz?

2023. máj. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Na nálunk meg pont fordítva...

Járdán szaguldoznak a bringások mert jó a minősége, út már elég rossz és forgalom is van rendesen annak ellenére, hogy falu.


Lényeg, hogy úgy tudok kiallni nappal a nagykapun, hogy valaki családtag kiall és nézi jön e bringás vagy nem.... Marha jó.


Kéne 2 fekvőrendőr a járdára a kapu 2 szélére 😂😂

2023. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Tessék kérdező:

[link]


Rengeteg ilyent tudok mutatni. Jelenleg itt sokkal nagyobb a pukli

2023. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!