Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért az úttesten megy sok...

Miért az úttesten megy sok gyalogos a járda helyett?

Figyelt kérdés
Falun lakom, és rendszeres jelenség, hogy ott van 1 méterre a járda, erre a gyalogos hol megy? Az úttesten. Legjobb mikor bal oldalt és jobb oldalt is megy egy, és konkrétan szlalomozni kell közöttük. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni a logikát benne. Egy kamasznál még el tudom képzelni azt a (egyébként szintén f*szság) motivációt hogy én kemény gyerek vagyok nekem nem parancsolnak a szabályok. De egy 80 éves nénikét, vagy egy gyerekeivel sétáló anyukát mi az isten motivál?! Nem érzik hogy ez mennyire veszélyes? Meg hogy ha elütik őket, még az autóvezető lesz megráncigálva, ergo másokat is veszélybe sodornak? Azért nem olyan kicsi falu ez, járnak a kocsik rendesen, szóval simán elüttethetnék magukat, ha az autósok nem lennének olyan körültekintőek. Ja és mondanom sem kell, hogy fényvisszaverő egyiken se, még egy nyamvadt karperec sem. Ősszel külön élmény szokodt lenni, mikor vezetsz a ködben hunyorogva és hopp egy gyalogos.

2023. máj. 31. 07:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Autó a járdán:

[link]

[link]

[link] (ez ott járda?)

[link] (és itt?)


Tudom, mit fogsz reagálni: a túloldalon van.

És itt? [link]


De egyébként sem lehet ide-oda menni egyik oldalról a másikra. Vagy kerülgetni folyton az akadályokat.

Ezekben az utcákban napi (!) 8-10 autó megy végig.

2023. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%
Mi az, hogy vakon a kanyarba? Csomó helyen kanyarog az út. Mindenhol 20-szal kellene menni, mert hátha ott a gyalogos? Esetleg parkoló autó? Amerre én közlekedek, ott normális a járda, ettől függetlenül nem használják. Egyébként meg a kutya is az arra járó autós felelőssége legyen, mert ugat? Vicc vagy, komolyan.
2023. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kereszteződésben tilos parkolni. 5 m, ha jól tudom.
2023. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem a gyalogos védelmére mondom, de a ködben hunyorgáshoz:

Nem olvastad mi áll a rendeletben? Hát az, hogy csak olyan gyorsan szabad menni, hogy a belátható útszakaszon belül biztonságosan meg is tudj állni. Ha köd van, akkor eleve lassan mehetsz csak. És ha egy akadály került az útra? Pl. leraktak egy konténert, a szemetesek az úttestre rakják le a kukát (nálunk így cselekszenek), vagy bármi.

2023. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Konténer meg a gyalogos azért más kategória. Konténer nagyobb, valószínű előző nap is ott volt. Vezetsz te egyáltalán vagy csak az észt osztod? A biztonság lenne az első. De pl. amikor sötétben sötét ruhában az oszlop mögül kilép a gyalogos, akkor azért elgondolkozom, hogy némelyek szándékosan veszélyeztetik magukat. Köd valóban fokozott óvatosságot igényel talán pont nem akkor kellene az autók elé kimenni, mert volt, egy szürke autót is nehéz ködben észrevenni, ha nincs kivilágítva, mert beolvad, érted? Azt hiszed, nincs ott semmi, aztán hopp, mégis. Persze mehetsz 20 - szal mindenhová, de akkor minek autó, másrészt meg a rendőr is meg fog állítani.
2023. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

Á, szóval azok nem tekebábúk, nem az a lényeg hogy minnél többet ledöntsek. Meg fogom jegyezni.


Viccet félretéve. Amíg a járműveknek jobbra addig a gyalogosoknak balra tartási kötelezettségük van a (járda nélküli) úton. A rendőrök inkább ezeket büntetnék...

2023. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk új, széles járda van mégis 10-ből 9 falusi az úton kolbászol. Tavaly nyáron el is ütöttek egy embert az úton. Kedvencem mikor kutyát sétáltatnak vagy egymás mellett 5en mennek és nem térnek le az útról.
2023. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
57%
Meg ha az autópályára befújja a szél a port, akkor sem mész bele vadbarom módjára a vaksemmibe.
2023. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%
18 Dehogyisnem... :D
2023. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert rengeteg helyen nem folytonosak vagy rossz állapotúak a járdák , esetleg ki- kikapnak a kutyák a kerítésen.
2023. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!