Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit szólnátok a javaslatomhoz?

Mit szólnátok a javaslatomhoz?

Figyelt kérdés

Az ötletem az, hogy ha valaki súlyos szabálytalanságot követ el (részegen vezet, piros lámpa, súlyos gyorshajtás, stb.) akkor ne csak pénzre büntessék. Ennek gyakorlatilag alig van hatása, a gazdagok könnyedén kifizetik, egy réteg pedig a végtelenségig húzza, majd nem fizet, mert szegény. Szerintem sokkal visszatartóbb lenne, ha a hatóságnak joga lenni elkobozni az elkövetés eszközét, a kocsit. Részegen vezettél? Szonda kimutatta? Kérem kiszállni, a kocsi megy egy telephelyre fél évre és pá. Ennek sokkal nagyobb visszatartó ereje lenne. Hol a bömösöd? Hát porosodik fél évig a zsaruknál. Most gyakorlatilag ha valakit megbüntetnek, kifizeti, majd ugyanúgy visszaül és vezet újra részegen. Ha elvennék a kocsit, az automatikusan igazodna a jövedelemhez, hiszen egy csórótól csak egy Suzukit vennének el, ez gazdag csávó meg a Mercijét bánná. És ez nem új dolog, ha Angliában biztosítás vagy TAX nélkül vezetsz, azonnal elveszik a kocsidat ott helyben, telephely, és kiválthatod a büntetés, a szállítási költség és a tárolási költség kifizetése után. És ez hatásos. Hogy a szomszéd kocsijával voltál? Oldd meg a vitát, amit okoztál.

Meddig kell még tutujgatni azokat, akik a tolarancia legapróbb jele nélkül száguldoznak, életeket kockáztatnak, mert azt gondolják, hogy megtehetik?


2023. jún. 1. 12:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Én is hasonlóban gondolkoznék.


Súlyosabb esetben akár bevonni a jármű összes papírját, és lehetne valami opció, hogy forgalomba többet nem helyezhető akkor sem, ha eladja. Ez azonnali értékvesztés lenne.


Másik opció, hogy természetesen az elkövető költségén elkobozni és elraktározni a járművet X időre. Súlyosabb esetben elkobozni és elárverezhető lenne.


Az biztos, hogy ilyen megoldás fájna annak is akinek drága a kocsija meg annak is akinek csak Suzukira telik.

2023. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Ellen véleményként eddig csak azt olvastam ilyenekre, hogy "de mi van ha nem is ő vezette" meg "mi van ha a haverom vezetett". De ha mindenki tisztában lenne vele, hogy ugrik a kocsija adott esetben, akkor kétszer meggondolná, odaadja-e.
2023. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 bazaltkaroly ***** válasza:
88%

Igen, az utolsóhoz hozzátenném, hogy ha tudom, hogy az ismerősöm bátran volán mögé ül piásan, vagy örömmel megy 90-en városon belül, akkor nem adom oda neki. Szerintem ennek nincs semmilyen hátulütője. Másik bökkenő lehet a céges kocsik ügye. Ott is megoldható, hogy levonják a sofőr fizetéséből, de abban benne van a kockázat, hogy az illető felmond, majd utána mehet a pereskedés, ami szokás szerint évekig tart.


Egyetlen dolog, amivel nem értek egyet, az a piros lámpa. Veszélyes hiba, de azt még nem tenném bele az ittas vezetés és a drasztikus gyorshajtás kategóriájába, mert könnyen támadható lenne, azzal, ha valaki pont a sárgán csúszik át, és egy kötekedő rendőr pirosnak látná.

2023. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Én örülnék egy ilyen dolognak. Sokat vezetek külföldön és sajnos azt látom, hogy a magyar utakon közlekedők elég nagy suttyó parasztok. Sajnos nálunk a vezetési kultúra egy nulla.
2023. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#3 Szerintem nagy a baj a fejekben, ha valaki a piroson áthajtást nem tartja a legsúlyosabb szabályszegésnek. Mert kivel nem fordult még elő? Egészen addig, amíg egy másik a pirosat leszaró valaki neki nem megy a TE kocsidnak, amelyben a TE nejed és a TE két gyereked ül. Ugye?
2023. jún. 1. 19:31
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
#5 Szerintem az a különbség, hogy a piroson áthajtás súlyos ugyan, de el lehet követni akár véletlenül is (pl. kiegészítő jobbra kanyarodó zöld hirtelen megszűnik). Ellenben ittasan vezetni vagy gyorshajtani csak szánt szándékkal lehet.
2023. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
#6 Szerintem ez féligazság. Nyilván a kiegészítő nyíl lutri. De azért valljuk be az emberek 90%-a rohadtul nem "véletlenül" rombol át padlógázzal a sárgán vagy akár a piroson.
2023. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
#7 Természetesen, csakhogy a maradék 10%-ot (ami lehet, hogy csak 5, vagy még kevesebb) igazságtalan lenne büntetni. Miközben az ittasan vezetők 100%-a teljesen szándékosan teszi, így ott nincs ilyen probléma.
2023. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

#8 Nyilván ezért van mérlegelési lehetőség.


Én mondjuk ezért tenném kötelezővé a menetrögzítést is ami adott esetben tudná igazolni, tisztázni a helyzetet.


Az nyilván megint más kérdés mennyivel jobb "véletlenül" átmenni egy piroson.

2023. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 bazaltkaroly ***** válasza:
72%

A piroson áthaladás, lehet egy benézett sárga is. A rendőrök egy jó része nem foglalkozik a sárgán áthaladókkal, de meg kell hagyni, hogy vannak kötekedő, mindenben a rosszat néző rendőrök, akik simán neked mennek a bónuszért, és ismerjük be, senki nem akar belemenni egy jogi hercehurcába egy tahó rendőr miatt. Továbbá ez csak további pánikolást hozna elő, ami miatt a félénk vezetők satufékekkel állnának meg a hirtelen sárga miatt, amin simán átmehetnének gyorsítás nélkül. És - ahogy fent is említették - a kiegészítő nyilak is problémások lehetnek. Az enne az eredmény, hogy a már zöld kiegészítőt megközelítők, inkább meg sem próbálnának átmenni rajta így feltartanák a forgalmat. Ezt egyébként megoldhatnák azzal, ha a kiegek villognának váltás előtt. Itt a városban ismerek egy kereszeződést, ahol a kiegészítő, konkrétan öt másodpercig világít, ami már sok tanuló bukását okozták, de nem tesznek ellene semmit. Egy tapasztalatlan sofőr el sem indul ennyi idő alatt.

A részegen vezetést, gyorshajtás nem lehet véletlenül elkövetni. Azonban a szembe sávba autókázást, bűntetőfékezést (100%-ben bizonyított esetben), erőszakoskodást még besorolnám ebbe a kategóriába

2023. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!