Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sávmegszűnés miatti sávváltás...

Sávmegszűnés miatti sávváltás tapasztalat?

Figyelt kérdés
Tanulság miatt írom le. Szitu: útépítés forgalmas 2x2 sávos úton, egyik sáv lezárva ezért mindenki lépésben halad(főleg a közlekedési lámpa miatt) és a lezárt sávban levő emberek szépen fokozatosan sornak át a belső sávba. Én is kezdek átsorolni ahogy kell, irányjelző és szépen fokozatosan sorolok át mint a többi autó. Tehát nem arról van szó hogy agresszívan ezerrel ráhúzom a másik járműre. Mellettem/mögöttem egy kamion aki éppen állt és volt 2 autónyi hely az átsorolás megkezdéséhez. Elkezdtem az átsorolást és megálltam félúton mivel előttem levő sor is megállt. Erre a kamion megindult és lezúzta a bal hátsó ajtómat. Ki volt a hibás? Jogilag én mert nem adtam meg az elsőbbséget. Tehát, ha egy autós belehajt az előtte levő álló autóba vagy éppen autósorba akik éppen átsorolás közben vannak álló helyzetben egy forgalmi dugóban, nem az az a hibás aki belehajtott az előtte levőbe, hanem az akibe belehajtottak. Szóval, vannak érdekes közlekedési helyetek...

#KRESZ #sávváltás #sáv megszűnés
2023. jún. 23. 17:04
1 2
 1/13 hypno ***** válasza:
100%
Szerintem ha álltál és már a sor is állt ahova már félig éppen átsoroltál - sőt még a kamion is állt, hiszen azt írtad hogy neki is el kellett indulnia -, akkor jogilag sem te vagy hibás.
2023. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kihívtam a rendőrt. Azért én voltam a hibás jogilag (a rendőr szerint), mert nem álltam át teljen a sávba. Nem is tudtam volna az előttem megálló kocsisor miatt akiknek egy része szintén átsorolás alatt volt de a lámpa miatt megálltak. És innentől kezdve a kamionos nem hibás mert a KRESZ szerint neki van elsőbbsége addig a pontig amíg nem sorolok át teljesen. Számomra is furcsa hogy lezúzzák az autómat és még én vagyok a hibás.
2023. jún. 23. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Most megtanulod, hogy kamion elé, mögé, mellé ne menj...


Előrefele is rohadt nagy holttere van. Én sosem sorolok be ilyen helyzetben kamion elé csak akkor ha rámvillog, hogy menjek, ergo meggyőződtem róla, hogy lát engem.

2023. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 kétautónyi helyen nem vesz észre egy autót egy eléggé nyilvánvaló közlekedési szituációban? Plusz nincs fent tükre ami a kamesz elejét mutatja?


Ahogy első írta, álló autó igencsak nehezen okoz balesetet. Ez elég egyértelmű közlekedési helyzet, a kamionos bealudt. Nem vágtál be, a kamionos is időben értesülhetett arról, hogy megszűnik a másik sáv. Kultúremberek ilyenkor cipzár-elv alapján járnak el, mondjuk az más kérdés ha egy jómadár végigcsapatja a külsőben és csak az utolsó pillanatban akarja berántani, arra mindenki saját vérmérséklete alapján reagáljon.

2023. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem biztos az a 2 autónyi hely, nem voltunk ott.


Én továbbra sem fogok így bemenni kamion elé mert jogilag mindenképp engem hoznak ki hibásnak.

2023. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
37%

5. Leragadtál a kamion résznél. A személyautó vagy motor jött volna belém ugyanaz a szitu. Már elég régóta van jogsim full balesetmentesen, de ez egy ilyen elb@szott helyzet volt ahol semmit nem tudtam tenni hogy elkerüljem + ráadásul én lettem a vétkes.

Kamionos látott mert mondta utólag, és ráadásul telefonjával szórakozott amikor kipattantam az autóból, de tudta jól hogy jogilag neki lesz igaza.

Fájdalmas és drága tapasztalat volt...

2023. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
31%
Bocs, tableten a másik felhasználónévvel vagyok bejelentkezve. 6-os válasz = kérdező
2023. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Téged hoztak ki vétkesnek? Ejj, tényleg kell vegyek kamerákat az autóba.
2023. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ITGuy. És mit bizonyított volna a kamera? Rendőrt nem is érdekelték a részletek, mert a kresz full fekete-fehér. Na mindegy, remélem más nem fog hasonló helyzetbe kerülni. Ha mégis, akkor tudni fogja mi a helyzet.
2023. jún. 23. 21:30
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Én biztos nem... nem megyek be kamion elé :D
2023. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!